| ramonatm17 a întrebat:

Buna TPU am nevoie de ajutor.
De ceva timp cam toata lumea imi reproseaza ca sunt foarte slaba si toti prietenii mei imi dau papucii din motivul acesta. Desi nu ma vad nici grasa eu sunt multumita cu felul in care arat am 1, 63 inaltime si 45 de kg...
Ce as putea face sa ma ingras? multumesc.

5 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Pentru inaltimea ta greutatea ce o ai e una buna, nu mai trebuie sa te ingrasi.Si sincer nu cred ca "prietenii tai" iti dau papucii din motivul acesta. Ce conteaza e sa fi tu multumita de tine si cum spui ca esti atunci totul este in regula.Nu trebuie sa bagi in seama toate rautatile ce vin din partea asa asa-zisilor prieteni.Bafta!

| Crisu_7532 a răspuns:

Ti-am calculat indicele de masa corporala IMC. iar la 163 de cm si 45 de kg, IMC-ul tau este de 16, 9. ca atare, esti subponderala asa ca ar fi cazul sa mai iei in greutate, macar pana ajungi la 50 de kg. astfel vei avea greutatea normala pentru inaltimea ta. succes. funda?

| MICHAel a răspuns:

As putea sa il contrazic pe Ganduri-albe pentru ca exista unele persoane care sunt mai frumoase putin grasute iar de acea prietenilor tai li se pare ca esti urata iar daca ai luat decizia sa te ingras atunci nu-i deloc greu bucurate ca nu trebuie sa slabesti

| Puffy_1082 a răspuns:

Eu am 1. 60si 49 kg eu as vrea sa am 45 de kghappy si asta si incerc sa fac.insa.nimeni de pe TPU nu-ti poate spune daca e bine sau nu.pentru ca noi nu stim cum arati.si depinde si de greutatea oaselor tale. poate tu esti foarte slaba si oasele tale sunt si ele slabe si de aceea prietenii tai zic asta.totusi...pentru inceput mananca carne si bea lapte pentru intarirea oaselor.si mananca de 5 ori pe zi. 3 mese principale si 2 gustari. daca nu se vad rezultate eu zic sa ramai asa cum esti pentru ca asa e binewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca este cazul sa te ingrasi doar pentru ca cei din jurul tau vor asta. Ei sa isi vada de greutatea lor si sa se uite`n curtea lor, nu in a vecinului, daca ei se cred perfecti. Daca tu esti multumita de tine asta este tot ceea ce conteaza. Daca tie iti este bine asa nu este cazul sa te schimbi pentru absolut nimeni.Si in legatura cu prietenii care `iti dau papucii`, cine te iubeste, te iubeste asa cum esti.Nu iti poti trai viata ascultand parerile si comentariile celor din jur.Lasa-i in pace! Tu sa fii sanatoasa si mutlumita de tine! Nu lasa parerile lor sa te afecteze! O zi buna!