| loveee9 a întrebat:

Buna tpu.Am nevoie de ajutorul vostru.Acum cea timp am cunoscut un baiat...care era prietenul iubitului meu...si el ii spunea iubitului meu ca sunt urata si nu mai stiu ce..eu de felul meu sunt mai simpla....lui ii plac doar fetele astea cu o tona de machiaj..si care arata bine, sunt;" bune"..si plus ca nu fumez.de multe ori m-am gandit ca nu sunt apreciata doar pentru ca sunt mai altfel decat celelalte fete..mai cuminte.ce ma sfatuiti sa fac..sa ma apuc si eu de fumat? ...ca sa fiu in randul celorlalte...

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Daca ai ajuns sa gandesti asa, nu prea te vad bine! Important e sa te simti tu bine in pielea ta fara sa-ti pese ce cred alti.De ce sa te apuci de fumat? Daca ele se apuca si de droguri? Te apuci si tu doar sa fi apreciata de ele? Eu zic ca trebuie sa stai sa te mai gandesti si daca se poate, cautai alte prietene care te apreciaza si te respecta pentru cea ce esti, nu pentru cea ce vrei sa pari! Ps fetele care isi dau cu o tona de machias sunt mai false de cat crezi si sunt preferate de fustangi, baieti seriosi cauta fete in genu tau, mai simple.

| LifeIsColour a răspuns:

:-o sigur ca nu, povestea ta este asemanatoare cu a mea, si eu sunt simpla, si ma machiez doar cand plec undeva, dar solutia cu fumatul nu este in niciun caz cea pe care trebuie sa o aplici.Gandeste-te,tuturor persoanelor care fumeaza, la un moment dat le apar gauri in obraji, gauri vizibile, si iti distrugi tenul pentru cineva care nu merita.Gandeste-te,timpul trece si vei cunoaste multi baieti, poate ca unul te va aprecia asa cum esti tu, si sa fii simpla nu este un defecttongue este o calitate pe care nu toate fetele o auwinking. Sper ca sfatul meu te-a ajutat si lasa in urma acest gand de a te apuca de fumat.:*

| Afãrinツ a răspuns:

Uite care-i treaba. Nu te schimba doar pentru ca altcineva nu te place. Fii tu insati si pana la urma lumea va admira asta. Toate fetele vor sa se apuce de fumat si sa se dea cu machiaj dar si eu sunt o fata simpla si zic numai ca opera Domnului nu merita stricata cu lucruri din astea. Sanatatea e pe primul loc asa ca nu fuma pentru ca bunicul meu a innebunit din cauza excesului si l-a urmarit moartea pana l-a prins cand avea 42 de ani. Poti avea boli grave din cauza tigarilor asa ca nu trebuie sa iei nici macar una. E important sa te placi tu, pe tine nu altcineva. Ramai asa cum esti prntru ca nu toate fetele au asemenea calitati ca tine. Cred ca esti unica asa ca nu te multiplica in mai multe clone fitoase. Fii tu.

| violetajustme a răspuns:

Aloooo,trezeste-te! nu merita sa te schimbi pentru altii. in plus ce gasesti atat de atractiv la tigari? eu una nu fumez nu beau cafea nu beau alcool exceptie mai beau sampanie la petreceri din cand in cand si atat. tu ce crezi trebuie sa ma schimb? eu ma simt foarte bine asa nu trebuie sa ma prostesc pentru a fi pe placul altora.El daca te iubeste va sta cu tine si nu va tine cont de parerea prietenului sau. SI crezi ca daca te dai cu o tona de farduri o sa te simti mai bine? e bine sa fi diferita si mai ales naturala. Nu te ataca la vorbele altora. peste ceva timp o sa le dai nas la amandoi si o sa imi dai dreptate

| emastelista a răspuns:

Nu trebuie sa te apuci de fumat fumatul nu este cool si in plus nu este sanatos tu trebuie sa fi cum te simti bine si iubitul tau te iubeste pentru cine esti sper sa imi asculti sfatul si sa va tina relatia