| anonim_4396 a întrebat:

Te machezi des?
Crezi ca unei fete ii sta mai bine cu un machiaj mai subtil sau deloc? Ce parere ai despre fetele care isi dau cu o tona de machiaj pe fata?

Răspuns Câştigător
| DennySa660 a răspuns:

Sinera sa fiu, pot sa spun ca nu ma machez deloc.Doar cand am cosuri imi dau cu corector,atat nimic mai mult,doar la nunta, botez ceva de genu' imi dau cu rimel sau fard. Unei fete ii sta bine naturala sau da cu un machiaj subtil. Cele care isi dau cu,, o tona'' de machij sunt prea false, nu inteleg de ce isi da cu atat, pentru ce are nevoie, fiecare are un ten frumos cand este natural.Cunosc o fata care se da cu,, o tona'' si a alergat si i s-a dus tot machiajul, era foarte frumoasa avea fata alba si ii statea super bine si cu machiajul ala ziceai ca are riduri se vedea naspa, folosea un fond de ten inchis si ....bleakkk.Eu una cred ca e mai bine pana la o anumita varsta sa fii naturala, ca la 40 de ani cand iti apar cu adevarat ridurile poti folosi ceva sa le ascunzi, dar acum este pra devreme nu avem ce sa ascundem...

3 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Nu ma machiez des, iar atunci cand o fac, asta inseamna doar putin fard negru si atat, fiindca nu-mi place sa stau 2 ore in fata oglinzii si altele de felul asta.
Dupa parerea mea, unei persoana ii sta mai bine fara machiaj sau foarte putin machiata, astfel incat sa o poti recunoaste daca se demachiaza, nu sa crezi ca e altcineva laughing.
Cele care folosesc 'tone de machiaj' mi se par penibile si par a avea o masca pe fata. Unele arata chiar ridicol la un moment dat, fiindca folosesc prea multe produse o data si au prea multe culori de machiaj pe fata in acelasi timp.

| ᵖᵘᶠᶠʸˡᶤᶜᶤᵒᵘˢˢ☠ a răspuns:

E de preferat un machiaj mai subtil în viaţa de zi cu zi însă eticheta cere la ca un eveniment mai special să-ţi *îndeşi* mai multe pe faţă. Eu mă machiez aproape zilnic, dar nu e nimic exagerat- doar o linie subţire de eyeliner şi lip-gloss. happy Şi referitor la ultima întrebare, mi se pare aiurea să-ţi acoperi trăsăturile adevărate cu o tonă de farduri şi încă o tonă din celelalte produse.Fiecare fată e frumoasă în felul ei şi e mare păcat că lucrul ăsta e îngropat cu bună ştiinţă.

| RyGoLeTa a răspuns:

Nu,nu ma machiez des.
Unei fete ii sta mai bine natural decat cu machiaj.
Pai ce parere sa am, cand vor avea 20 vor arata ca la 70, pentru ca aproape toate produsele cosmetice strica fata iar dupa un timp se lasa pielea sbarcita si atarna. Sper ca te-am ajutat! Pupici :*