| Soowhaat01 a întrebat:

Bună TPU!

Am nevoie de ajutorul vostru. Pentru săptămâna " Școala altfel ", în ziua de joi vom face un concurs " Copiii au talent ". Nu știu ce să prezint :l. Nu am voce ca să cânt, dar m-am gândit la asta și aș putea face cu foaia în față...de dansat nu prea știu laughing.

Voi ce ați face?

Fundă pentru răspunsul care mă va ajuta!

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Uite ce zic eu: caricaturile sunt arta pură.
Muzică lentă, acuarele şi hârtie. Ai nevoie doar de 10 minute să creezi un desen fantastic, şi interesant. Nu trebuie să fie perfect, trebuie să fie doar nemaivăzut.
Îl faci în timpul concursului, aceasta va fi prezentarea ta!

15 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Daca nu ai voce nici cu foaie nu te vei descurca.
Tu te cunosti cel mai bine, tu stii la ce ai talent cat de cat, desen, gimnastica, trucuri interesante, parodie etc.
Daca nu esti sigura de tine poti cere parerea familiei tale sau a prietenilor, colegilor.

| positivity a răspuns:

În primul rând, tu te cunoşti cel mai bine. Tu știi care sunt defectele şi calitățile tale.
Iar dacă nu, încearcă să-ţi dai seama de talentul tău şi dezvoltă-l într-un adevărat spectacol.
De exemplu, să spunem că ai talent la desen. Cu puţină muncă, poţi demonstra talentul tău tuturor.
Trebuie doar să ai imaginaţie.
Succes!

| Soowhaat01 explică (pentru positivity):

Îmi place mult desenul. Dar dacă zic că nu l-am făcut eu? Nu o să stea 7 ore după mine ca să desenez thinking laughing

| Soowhaat01 explică (pentru positivity):

Mersii :X. Eu s-ar putea să dansez cu 2 dintre cele mai bune prietene ale mele :X. Dar să știi, ideea ta e foarte bună.

| positivity a răspuns (pentru Soowhaat01):

Uite ce zic eu: caricaturile sunt arta pură.
Muzică lentă, acuarele şi hârtie. Ai nevoie doar de 10 minute să creezi un desen fantastic, şi interesant. Nu trebuie să fie perfect, trebuie să fie doar nemaivăzut.
Îl faci în timpul concursului, aceasta va fi prezentarea ta!

| neutrino a răspuns:

Nu ai ce cauta la acest concurs: te vei face de ras.

| Soowhaat01 explică (pentru neutrino):

Eu aș zice ca să taci mai bine happy. NIMENI nu e PERFECT!

| neutrino a răspuns (pentru Soowhaat01):

Intr-adevar, nimeni nu este perfect dar gradina lui Dumnezeu este plina cu oameni ca si tine: tu ai recunoscut ca nu esti buna la nimic, nu eu. Si atunci ce calitati doresti sa-ti etalezi?

| Soowhaat01 explică (pentru neutrino):

Cine a zis că nu sunt bună la nimic, dragă? happy. Dacă nu am voce și nu prea știu să dansez asta înseamnă că nu sunt bună de nimic? happy Mai bine te-ai gândi de 2 ori înainte să scoți niște cuvinte prostești pe gură.

| veselie a răspuns:

Ai putea sa-ti prezinti talentele culinare, niste sandwich-uri gustoase ti-ar garanta succesul daca in juriu sunt persoane de sex masculin.

| pwf98 a răspuns:

Cand este asata cu sap altfle ca eu am uitat?

| Soowhaat01 explică (pentru pwf98):

O să vă anunțe profii. 1-5 aprilie.

| Antooooooooooooooo a răspuns:

Am făcut și eu un fel de "concurs" dăsta, și nu am făcut ceva spectaculos să mă remarce cineva și totuși am luat locul 3, ceea ce-i bine am dansat. Poți să-ți mai iei o fată și eventual să faceți un dans împreună, nu-i așa greu să dansezi și mai ales dacă ești cu cineva o să meargă.
Ar mai merge să faci un truc de magie, documenteaza-te pe net, nu mi se pare foarte greu.
Ai putea face o comedie. o scenetă cu cineva cu un accent sau ceva.
Să reciți o poezie compusă de tine (asta nu-i prea cine stie ce)
Să vii cu un animal cu care să faci diferite chestii.
Îți vin idei dacă te uiți la Romanii Au Talent.
Sper că te-am ajutat.

| Soowhaat01 explică (pentru Antooooooooooooooo):

Cei mai mulți dansează crying.

| Antooooooooooooooo a răspuns (pentru Soowhaat01):

Si daca voi dansati mai bine? Cei mai buni castiga.

| chelule a răspuns:

Pai nu stiu n-am idee la ce te pricepi cel mai bine?