| Chocolateforyou a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru!
Sunt fata si sunt clasa a 8a.
Nu sunt fumatoare inraita, doar ca am mai incercat, insa dupa ce am patit nu cred ca mai pun gura pe tigara.
Miercuri am fost cu o colega sa fumam in spatele scolii si nu mi-am dat seama ca e un gemulet prin care se vede tot si m-a vazut profa de mate. Nu mi-a zis nimic la ora, insa joi m-a scos la tabla si nu am stiut sa rezolv exercitiul si mi-a zis ca cel mai tare a dezamagit-o ceea ce am facut. Am inlemnit! A zis ca bine ca ma ocup cu diferite chestii nesanatoase dar de mate nu.
Dupa ora m-am dus la ea si am intrebat-o la ce s-a referit si a zis sa ma gandesc bine ce am facut. I-am zis ca a fost o prostie si ca nu se va mai repeta, insa a zis ca am dezamagit-o si ca parea ceva obisnuit pentru mine sa fumez si ca trebuie sa o conving in alt mod.

In curand o sa fie si sedinta cu parintii si o sa vina si dumneaei si mi-e frica sa nu-i zica mamei.

Cel mai tare ma oftica faptul ca nu sunt fumatoare in adevaratul sens al cuvantului. Daca eram, asta e.

M-am chinuit mult sa-i castig increderea profesoarei si acum, s-a duuus!

Va roog, orice sfat e bine venit!
Stiu ca am gresit!
Va roog, ce as putea sa fac?!

Fundaa + voturi!

2 răspunsuri:
| gabriel6426 a răspuns:

Daca esti apropiata de profa sau va intelegeti bine cu ea si nu este exigenta cu voi nu cred ca ii va spune nimic mamei tale. ca sai castigi increderea trebuiew sai demonstrezi caz sti la ea la ore si sa nu te nai prinda cu tigarea in gura si nici cu altcineva care fumeaza

| Just4Dragos a răspuns:

Zi ca ai tras si tu o data ce mare lucru laughing