| anonim_4396 a întrebat:

A fost mama la scoala acum o saptamana si mi-a vazut notele. aveam note foarte bune, printre care un 6 la romana, si la matematica la fel. nu a fost nimic. a venit acasa i-am zis cum am luat notele si m-a inteles. nu mi-a facut nimic, apoi a 2-a zis dupa ce a vnt mama la scoala, am luat un 4 la mate, m-a scos la tabla si nu am stiu un ex. Nu i-am zis mamei de acel, 4 si miercuri avem sedinta, cum sa-i zic :-s?

Răspuns Câştigător
| babykeykey a răspuns:

Intr-o seara cand e mai linistita te duci langa ea si incepi o discutie.La un moment dat ii spui "uite mama, in ziua x am luat un 4 la mate deoarece nu am inteles un exercitiu. te rog frumos sa ma ierti". Nu fa prostia sa-i iei cadou pentru. ca nu o s-o inveseleasca cu nimic "Banii nu aduc fericirea" daca intelegi ce vreau sa zic.Fii cat mai sincera posibil si o sa te inteleaga.Mai bine sa afle de la tine decat de la altcineva!happyBafta!

3 răspunsuri:
| Aηηy a răspuns:

Si eu sunt in aceiasi situatie am luat un 2 la fizica pentru ca nu am fost la scoala in ziua in care am avut fizica si nu am intreabt pe nimeni daca avem vreo tema. Si in pauza am copiata tema de la un coleg si pentru ca mi se terminase caietul am scris pe coperta. mi-a fost rusine sa ma duc cu, caietul cu tema asa si i-am zis ca mi-am uitat caietul pentru ca se nimerise sa ma asculte chiar pe mine. Poate ca ar fi bine sa ii zici adevarul mamei tale dar daca eu i`as dice adevarul mamei mele cred ca m`ar da cu caplu de toti peretii asa ca trebuie sa inventez si eu ceva...

| TaylorSwift a răspuns:

Pai ii cumperi un cadou, si iti faci curaj sa-i spui ca n-ai avut timp sa inveti, ca se intampla schimbari in viata ta de adolescenta si ca trebuie sa te inteleaga. Succes!

| TaylorSwift a răspuns:

Pai... i-ai un cadou, asazate langa ea si fa-ti curaj si spune-i ca n-ai putut invata pentru ca se intampla diferite schimbari in viata ta de adolescenta... sigurva intelege.