| Cristi19991999 a întrebat:

Salut,am dat si eu joi teza la mate,eu nu prea ma descurc la mate, acum mi-am dat seama ca un exercitiu de 1p nu l-am scris la teza, l-am facut pe ciorna dar nu l-am transcris....si ma oftica foarte tare.
Ce ziceti cand vine teza sa bag acolo exercitiul si sa ii zic lui profa ca "a uitat sa puncteze" sau sa nu ma risc?
Am pixul cu care am scris la teza si eu scriu si putin mic si ma gandesc ca o sa mearga, Voi ce ziceti?
Mentionez ca fara exercitiu iau cam 6-6.50 si cu exercitiu 7-7.5 si de obicei ne da profa 1 pct in plus.
PS:sunt cls a 8 a

1 răspuns:
| Lawliet14 a răspuns:

O iei de proasta pe profa? laughing Cum adica sa il bagi tu acolo si sa ii spui ca a uitat sa puncteze? Eventual o poti intreba, explicandu-i ce ai facut, dar cum poti tu sa ii demonstrezi ca tu chiar ai avut exercitiul ala pe ciorna? Daca nu e semnata ciorna sau ceva, e imposibil. Faptul ca e acelasi scris, nu demonstreaza nimic. La fel de bine poti sa fii un smecher si sa iti completezi o ciorna acasa, ca sa iei 1 punct in plus, nu neaparat mai multe. De ce nu-ti asumi greseala?