| cripsontyphoon a întrebat:

am nevoie de niste raspunsuri urgent.
La examen la matematica, la partea a 3 ex 1 b spunea sa arat ca un unghi este de 60 grade in barem spunea ca sa arat ca acel triunghi este echilateral, iar eu am dedus asta cu sinus de acel unghi.
la c spunea ca radical din 3 este cuprins intre 1, 73 si 1, 74 ei dau raspunsul calculat cu 1, 74 iar eu l-am calculat cu 1, 73.
tot la partea a 3 la ex 2 c spune sa deduc ca pq este egal cu radical din 13 si la ei arata ca se calcula cu linie mijlocie, dar eu am calculat cu teorema lui Pitagora dim mai multe triunghiuri.
La aceste exarciti mi-a dat raspunsul din barem dar cu reolvare diferita are ceva?. astept urgent raspunsurile voastre si dau funda si vot.

1 răspuns:
| johnlocks a răspuns:

La exercitiul cu 1, 73 am facut si eu ca tine si mi-e frica sa nu ne scada. in barem. exercitiul este 3 puncte si sa ni le scada pe toate doar pentru asta ar fi aiurea.