| Andrada27LOVE a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi pentru slabit. Probabil ca va ganditi la faptul ca ar fi mult mai simplu sa ma documentez de pe internet, dar as vrea niste sfaturi pe care voi insisi le-ati urmat si au dat rezultate ....Eu am 1, 60 si 49-50 kg. .....Va rog, fara sfaturi precum : infometeaza`te sau ia pastile de slabit. Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| andreuxxaa9095 a răspuns:

Buna. Eu am 1.60 si aveam aproape 60 de kg. Acum am 44, dar am slabit atat intr-un an jumate pentru ca nu am vrut sa ma infometez sau sa fac sport. Pur si simplu am vrut sa fiu foarte comoda laughing si am reusit pana la urma. Am facut masaj cam de 3 ori pe saptamana in prima luna si am dat peste o doamna superba pe care nu o sa o uit toata viata. Mi-a spus ce si cum sa mananc sa slabesc relativ repede si fara nici un efort. Trebuie sa ai incredere in tine, sa fi convinsa ca o sa slabesti repede. Nu mai mancam absolut nimic dupa ora 6, am renuntat complet la sucuri chiar si la ceaiurile precum Nestea, Lipton ( contin zaharuri nu conteaza ca e doar un lichid). Nu mai manca dulciuri inspre seara. Eu beau foarte multa apa acum, inainte nici nu stiam ce gust avea apa, numai sucuri bagam. Ar fi OK sa iesi afara ( la toaleta ma refer) in fiecare zi. Nu am renuntat la paine e o prostie asta! Am acest stil de viata de aproape 2 ani si ma simt excelent! Mancare mananc o data sau de doua ori pe zi, ultima masa pe la 4 jum asa... si eventual mai tarziu pufuleti, sau covrigei sa aiba stomacul ce sa roada pana a doua zi. SI NU TE ABTINE DE LA NIMIC DACA ITI E POFTA! :* Bafta!

| daassh a răspuns:

Daca doresti pierderi relativ mici de greutate, nu este nevoie de suplimentatie, te descurci si fara.
Cel mai important lucru, cand slabesti e odihna, deoarece, nu slabesti cand te antrenezi ci cand dormi, preferabil antrenamentul sa constea in mult cardio(preferabil in fiecare zi de luni pana vineri) adica alergare(in principal) + Fandari + Genoflexiuni + Abdomene, acestea sunt principalele exercitii de modelare a partii inferioare a corpului, si sa nu uitam de o alimentatie echilibrata si sanatoasa, aceasta este cheia succesului.