| Toxicℓσνє a întrebat:

Buna Tpu..Am nevoie de parerile voastrehappy..Am putina burtica si vreau sa mai scap de cativa cm in talie...Fac exercitii de fitness acasa pentru ca nu am timp sa merg la o sala momentan. Daca fac exercitiile in fiecare zi + 100 de abdomene si tin si dieta..In cat timp credeti ca o sa obtin rezultatul dorit? Va multumesc

Răspuns Câştigător
| xey a răspuns:

Cred ca intr-o luna minim, acum 2 luni m-am apucat si eu de fitness si dieta si intr-o luna am scapat de destule kilograme(desigur eu fac la sala si fac si inot)

| Toxicℓσνє explică (pentru xey):

Multumesc..Eu nu mai fac sala.big grin...Dar ma apuc din toamna...

| xey a răspuns (pentru Toxicℓσνє):

Cu placerehappy

6 răspunsuri:
| Minniie a răspuns:

Depinde de dieta pe care ai adoptat-o, de exerciţiile pe care le faci ş.a.m.d. Nu ai precizat ce dietă ai adoptat, şi ce fel de exerciţii faci, de fitness dar de care totuşi?

| Toxicℓσνє explică (pentru Minniie):

Eu fac exercitii pentru abdomen/ cu gantere..In legatura cu dieta mananc mai mult iaurt, fructe, dulciuri rar sau deloc..Sucuri numai fara acid sau doar apa cu aroma de lamaie/mere/capsuni.happy.S.a.m.d

| Minniie a răspuns:

Depinde de metabolism, iar în legătură cu dieta pe care spui că ai adoptat-o, nu e bine să excluzi multe alimente înr-un timp scurt deoarece DA vei slăbi probabil însă, după ce vei mânca "normal" vei pune la loc totul. Cel mai bine e să adopţi un stil de viaţă sănătos şi echilibrat pe care să-i menţi mai apoi. Dacă tot faci mişcare, mergi dimineaţa la alergathappy. Nu e nici aşa cald şi dimineaţa îţi activezi metabolismul mai uşor. Dar aleargă minim 30 de minute deoarece în primele 15 min arzi ce ai în stomac, nu din grăsimea proprie corpului. Un stil de viaţă sănătos presupune 3 mese regulate (mesele conţin atât fibre, proteine cât şi alţi nutrienţi), nu se mănâncă niciodată după ora 18 şi între mesele principale 2 gustări (un iaurt, un fruct, un suc natural, iar când spun natural mă refer la cel făcut de tine acasă). Sper că ţi-am fost de folos. PS: săriturile cu coarda sunt suuuper benefice. Îţi spun din propria experienţă.

| Toxicℓσνє explică (pentru Minniie):

Dar eu mananc mai mult, dar doar 2 mese pe zi...Am zis asa ca idee: alimentele de baza, dar pe langa ele mai adaug: salate, piept de pui, lactate (o, 1 % grasime), mai multehappy...Iti multumesc frumos