| RozyRozyRozy a întrebat:

Am 2 intrebari: 1.Am putina celulita pe picioare. Ce exercitii trebuie sa fac ca sa scap de ea? 2.Am grasime la burta. Ce exercitii trebuie sa fac ca sa scap de ea? P.S : exercitiile sa fie facute acasa. Sa nu trebuiasca sa merg la fitness! DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BiancaMaya a răspuns:

Eu am 63 de kg si sunt multumita de mine si prietenii mei sunt.
Si nici inalta nu sunt, am undeva la un metru 66.
Acum depinde de fiecare persoana unde se aseaza "resursele" tongue. Daca e chiar asa inestetic inteleg. Acum ce am uitat sa mentionez e faptul ca, corpul tau se poate schimba in timpul adolescentei, eu cand eram mica pana la 11 ani am fost uscata rau, de la 12 ani pana la 16 am fost plinuta si acum sunt ok. Nu ma omor cu sporturile nici dietele laughing.

14 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

1st world problems

| xButterflyxX a răspuns:

Incearca niste exercitii cardio ( gasesti foarte multe pe internet),dar este cazul sa tii si o dieta,mai exact sa elimini alimentele grase,prajeli,fast-food, dulciuri, sucuri carbogazoase ori eventual sa le consumi mai rar.
De asemenea pentru celulita iti poti face si masaje cu ulei de masline si zat de cafea ajuta destul de mult la circulatie din ce am inteles, daca poti fa-ti masaju' de 2-3 ori pe saptamana cate 20-30 de minute. Exercitiile cardio te ajuta sa arzi grasimea si deci vei scapa de burta si te va ajuta si cu celulita.
Sper ca te-am ajutat!

| piTiCcu a răspuns:

Abdomene + alergat in parc si sa numai mananci chipsuri, snacksuri, fast-food.Sa ti o dieta echilibrata.Bafta si spor la slabit.happy

| Tzukushi a răspuns:

Hei

citeste aici despre crema mea anticelulitica

http://www.sfaturilemariei.com/......rsonala-2/

| badblood248 a răspuns:

Fa lasa kebabu

| AlexMsA a răspuns:

1. nu exista exercitii anume, poti doar sa alergi. ideea e sa iti faci sangele sa circule. o sa dureze ceva timp. mai bine iti cumperi un aparat din ala de masat ce te tot misca (nu stiu cum se cheama). ala iti misca exact zona aia si sangele incepe sa circule in capilare(celulita se formeaza atunci cand circulatia e blocata), iar odata ce circulatia se reface va duce de acolo grasimea, va fi eliminata prin urina. daca nu ai bani fa sport, orice sa iti pui sangele la treaba happy

| Ardeuitecumarde a răspuns:

Scuipă-l pe biberon cu cap de tomberon si îți trece.

| gabytza8 a răspuns:

Pai fa de dimineata jogging si seara la fel, si slabesti si ti se face piciorul frumos, poti sa faci si exercitii si sa te duci la sala, crede-ma stiu sunt fotomodel si daca mi se intampla asa ceva o sa fac ce ti-am scris.
BAFTA! happywinking

| elisssssa a răspuns:

Pentru abdomen eu am facut abdomene cum poti tu seara bea multa apa si asa am acum un abdomen de invidiat iar pentru celulita spala.te cu foarte mult malai pe picioare e foarte bun si mai faci si putin sport si gata happy

| AdrianSauca a răspuns:

Abdomene pentru burta... si pentru celulita sun fel si fel de creme

| BiancaMaya a răspuns:

Exerseaza mersul pe role parerea mea.
Rezolva mai multe. kiss

| RozyRozyRozy explică (pentru BiancaMaya):

Stiu sa merg pe role chiar foarte bine...dar tot grasa sunt

| BiancaMaya a răspuns (pentru RozyRozyRozy):

Nu cred ca "grasa" e cuvantul potrivit.
Cred ca esti doar plinuta. Incearca sa mergi zilnic cu o prietena/prieten si incearca sa faci o placere din mersul pe role si asa e vara, o sa transpiri mai repede, rezultatul va veni mai repede.

| RozyRozyRozy explică (pentru BiancaMaya):

Gresesti..cuvantul potrivit chiar este ''grasa''
am 65 kg sad

| BiancaMaya a răspuns (pentru RozyRozyRozy):

Eu am 63 de kg si sunt multumita de mine si prietenii mei sunt.
Si nici inalta nu sunt, am undeva la un metru 66.
Acum depinde de fiecare persoana unde se aseaza "resursele" tongue. Daca e chiar asa inestetic inteleg. Acum ce am uitat sa mentionez e faptul ca, corpul tau se poate schimba in timpul adolescentei, eu cand eram mica pana la 11 ani am fost uscata rau, de la 12 ani pana la 16 am fost plinuta si acum sunt ok. Nu ma omor cu sporturile nici dietele laughing.