| SweetAndDead a întrebat:

Hello!

Mai e o zi pana incepe scoala si...sunt boboaca.Bineinteles ca probleme mele sunt frica si emotiile din prima zi de liceu.As vrea sa-mi spuneti cum vi s-a parut voua aceasta zi,cum v-ati imprietenit cu colegii.Mi-e foarte frica ca nu o sa ma integrez, avand in vedere ca in generala nu prea am reusit acest lucru din cauza timiditatii mele.Astept raspunsuri:*

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Mâine e prima mea zi de liceu și pentru mine! Și de asemenea, îmi fac griji ca și tine! „Dacă voi fi prea timidă? Dacă mă voi face de râs în fața tuturor? Dacă nu mă voi putea integra? Și dacă se va întâmpla asta, ce voi face?"
Ar trebui să avem încredere în noi. Liceul e un nou capitol, nimeni nu știe cum suntem noi de fapt! Ar trebui să lăsăm timiditatea la o parte, și să fim mai încrezătoare, pentru că nu poate fi chiar atât de rău!

4 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Totul o sa vina de la sine.
Tu doar sa fii prezenta si nu da inapoi daca cineva se apropie de tine. Oricum n-ai cum sa-i cunosti intr-o singura zi.

| Doηηa a răspuns:

Buna! Si pentru mine este prima zi de liceu.
Stai fara grija draga mea, nu ti se poate intampla nimic, nu o sa te manance nimeni plus ca e imposibil sa nu cunosti macar o fata.
Ai grija ce prieteni iti faci ca sa nu regreti mai tarziu.
Sfatul meu este sa ai incredere in tine, atata tot.
Multa bafta, te pup!

| MisFit20 a răspuns:

Alegeti cu grija prietenii, atat iti spun. Liceul e o perioada absolut superba, sa nu regreti nici o clipa.Savureaza perioada asta din plin, si nu uita de prieteni. Keep Safe.

| Said16 a răspuns:

O sa-ti spun si eu maine.