| Bianca298 a întrebat:

Am nevoie de un raspuns urgent.
Pe 13 vineri m-am certat cu cea mai buna prietena a mea. Pana acum nu eram superstitioasa. Dar mi s-a demostrat ca ziua de 13 aduce ghinion.

As vrea sa ma impac cu ea, dar nu vreau sa fac eu primul pas. Oricum, daca l-as face, ce i-as putea spune pentru a ne impaca? (ne-am certat de la niste discutii banale, dar apoi am realizat ca ne-am schimbat mult, aproape de nerecunoscut si acest lucru ne derajeaza pe amandoua. )

Dau funda la sfaturile cele mai bune

Răspuns Câştigător
| selysol a răspuns:

Bunahappy cam asa patesc si eu deseori cu prietena mea dar din pacate ea ma suna sa rezolvam problema de fiecare data eu te sfatuiesc sa vorbesti cu ea si sa ii spui ce te deranjeaza si la randul ei sa iti spuna ce o deranjeaza nu poate fi foarte complicat daca tineti la prietenia voastra cu siguranta va veti impaca si mai ales daca spui ca v-ati certat din niste lucruri banale eu cred ca o prietenie adevarata poate trece peste astfel de discutii iar daca prietena ta nu da semne ca vrea sa va impacati atunci las-o balta ca cu siguranta nu ti-a fost o prietena adevarata happy deci mult succes happy

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie să faci o facultate pentru a ştii ce să îi spui.Important e să îi spui tot ce crezi, ce te deranjează şi să îi spui din inimă.

Spune-i că îţi pare rău pentru ce s-a întamplat şi că nu vrei sub nicio formă ca prietenia voastră să fie distantă.
Succes