| mirceamirceaantonio a întrebat:

Am nevoie de un sfat bun. M-am certat cu cea mai buna prietena. O cunosc de un an jumate. In acest timp ea mi-a povestit despre toate povestile ei (vise, relatii, etc). Nu stiu de ce, dar de 3 luni imi place de ea. De curand mi-a povesti ca o fata i a spus ca ii sta bine cu mine si cu alt baiat. Am vorbit cu ea si cand am aflat asta, am ramas putin socat
Am avut ocazia sa o intreb daca ii place de celalalt baiat, iar ea mi a raspuns cu,,nu stiu". Apoi s-a uitat la mine(cu privirea ei specifica) si m-a intrebat daca imi dau seama. Nu am avut curajul sa ii spun ca o plac
cam asta e, am nevoie de un sfat bun.

7 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Pai deja ti-a dat de inteles, astepta un pas de la tine.

| neutrino a răspuns:

Sau ramai cu rusinea si lipsa de curaj, caz in care nu mai ai dreptul la alte pretentii, sau faci ceea ce ai de facut, ceea ce fac toti baietii atunci cand sant indragostiti.

| frostxtq a răspuns:

Sfatul meu e sa fii sincer si sa ii spui ca o placi. Daca te tot ascunzi dupa perdea probabil celalalt baiat o sa castige teren spre nefericirea ta.
Nu pierzi nimic, daca ti-a povestit atat de multe lucruri despre ea inseamna ca are incredere in tine.

| catalinnaelena a răspuns:

Părerea mea e ca ar trebui sa îi spui adevărul despre sentimentele tale.
Este o vorba: nu riști, nu câștigi
sa nu ajungi poate, Doamne ferește, sa regreți k nu i.ai spus și sa o pierzi.

| catalinnaelena a răspuns:

Sunt tentată sa cred ca și ei îi place de tine și ți.a zis ceea ce i.a povestit prietena ta ca sa te facă gelos, ca tu sa acționezi. părerea mea.

| mirceamirceaantonio explică (pentru catalinnaelena):

Cand mi-a povestit ce i-a spus colega noastra...m-a pus sa ghicesc despre cine e vorba. Eu i-am raspuns cu numele celuilalt baiat. Ea a zis ca unul este el si apoi m-a intrebat de celalalt, iar eu nu am gasit un raspuns, si apoi mi-a spus ca e vorba de mine

| mirceamirceaantonio explică (pentru catalinnaelena):

Cand mi-a povestit ce i-a spus colega noastra, m-a pus sa ghicesc despre cine e vorba. Eu i-am raspuns cu numele celuilalt baiat. Ea a zis ca unul este el si apoi m-a intrebat de celalalt, iar eu nu am gasit un raspuns, si apoi mi-a spus ca e vorba de mine.