| ßíïì a întrebat:

Eu sunt prietena cu o fata care mai are o prietena. Dar de cand ne-am imprietenit eu si acea fata (alexandra) prietena ei vr sa ne desparta. Mereu ma impinge sa stea ea cu ea si intr-un weekend cand noi am invitat-o sa vina cu noi (de politete) si nu a lasat-o mama ei si s-a suparat noi am mers. Acea fata (alexandra) nu prea o mai suporta dar ea tot se baga si nu intelege dar ele se mai impaca si tot asa. Cum sa o fac sa dispara? straight face

Răspuns Câştigător
| xBiiaM a răspuns:

Hey.
Pai, ca sa o faci sa "dispara" foloseste aceleasi "arme" ca si ea. Cand ea se baga intre voi doua, tu nu sta deoparte. Stai tot cu ele si asisti la toate discutiile lor si la tot ce fac ele. Tu nu trebuie sa te dai batuta din cauza ei, plus ca tu o cunosti pe fata cu care esti prietena de mai demult decat o cunosti pe aceasta Alexandra. Sfatul meu este sa o intrebi pe fata cu care esti prietena, pe cine sa aleaga: pe tine sau pe Alexandra? Daca o alege pe ea, iti cauti alta prietena si o faci geloasa pe prietena ta cu alta fata, asa ea va veni inapoi la tine. Sau spune-i prietenei tale ca Alexandra doar o foloseste si chestii de genul asta. Nu fi suparata din cauza lor, tu trebuie sa fi tare. Si cum a fost mentionat mai jos, invit-o doar pe prietena ta undeva si stai mai mult timp cu ea. Asa ii vei arata ca esti o prietena mai buna decat acea Alexandra happy. Dupa cate ai explicat aici, mie mi se pare ca Alexandra asta e o egoista. Urasc si eu toate proastele astea care se baga intr-o relatie superba de prietenie si strica totul oh go on. Bafta!

5 răspunsuri:
| Love4Music a răspuns:

E o egoista, procedeaza la fel cum face si ea

| CrazzzyA a răspuns:

Omoar-o! Nu, glumesc. laughing Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ea sa vezi daca are ceva probleme cu tine, si chiar daca ai inceput sa nu o mai suporti, poate nici ea nu te mai suporta pe tine. Mai bine incercati sa va impacati cumva si sa va acceptati si poate va iesi din voi un trio formidabil. happy

| ღBuBuRuZaTaღ a răspuns:

Organizeaza mai multe iesiri cu prietena ta si nu o invita pe cealalta. Gaseste ceva care o va atrage pe amica ta la tine...Cand sunt ele 2, baga-te si tu cum face ea.

| MerVeilleuX a răspuns:

Vorbeşte cu prietena ta şi explică-i ce-ţi face Alexandra aia. Spune-i că ţie nu-ţi place de ea.

| mihaela8005 a răspuns:

Intreab-o ce are cu tine si apoi poti sa afli ce plan diabolic pune la cale