| mindyabusiness a întrebat:

am o carie de ceva timp. s-a facut o gaurica medie, nu chiar asa mare. inca nu ma doare, dar daca introduc o scobitoare in ea un pic ma doare. stiu ca trebuie sa merg la dentist, dar mi-e frica de aparatul acela care scoate sunete naspa, acel obiect tepos care scoate caria sad am o groaza mare, poatr caria a ajuns pana la nervi... ce sa fac?:/

5 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

Du-te la dentist.
Nu e atat de rau. Exista anestezic.
Iti vibreaza putin falca, dar e suportabil.
Nu mai suntem in evul mediu sa te temi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci la dentist, iti face o anestezie si gata problema

| Doub a răspuns:

Să iei un ciocan şi baaang.
Sau să pui ceva explozibil acolo.
SAaau, da, exact, mergi la dentist. Nu e atât de horror pe cât crezi.

| Relic a răspuns (pentru Doub):

)))))))))

| SilviaDulcik a răspuns:

Stai asa si pana la urma tot la dentist ajungi.
Crede-ma ca e mai bine sa te duci acum la dentist, daca mai stai risti sa iti ajunga prea adanc si sa trebuiasca scos nervul, odata scos nervul acel dinte/masea o sa "pice" in maxim 3 ani.
Asta ti-o spun din experienta.
Si eu am teroare de aparatul de frecventa scazuta dar asta e, indur pentru un viitor mai bun.
Mult noroc si curaj!