| RrreeallTtiiMee a întrebat:

Am o colega de clasa cu care ma cert mereu, ea zice ca sunt fitoasa, si eu cred despre ea ca e o needucata, nu stiu dar deficare data cand ma cert cu ea mi se face rau, simt ca-mi plesneste capul, si astazi m-am invoit de la ore, am plecat acasa(tot pentru ca m-am certat cu ea), chestia e ca nu stiu cum sa fac sa nu o mai bag in seama, adica eu nu vb nimic de ea si incepetongueai eu zic ca nu faci bine, nu am nimic cu nimeni in afara de tine...ma face in toate felurile...Help pls.Era sa uit:FUNDITA+Vot!

Răspuns Câştigător
| dey11 a răspuns:

Indiferenta doare!
stie ca te supara si asta vrea. Efectiv nu o baga in seama, iti spune ceva, tu o lasi sa termine si o intrebi:,, ai terminat?'' sau,, vorbeai cu mine? nu stiam, scuze!'' Daca nu, pleaca, evit`o cat posibil. Va fierbe pe dinauntru.

2 răspunsuri:
| andreea_5293 a răspuns:

Pai nu ii arata ca te enrveeaza. daca ea vede ca te enervezi, tentatia e si mai mare.incearca sa ii demonstrezi ca purr si simplu nu iti pasa de ce zice ea.atunci o sa vezi ca s-a calmat si o sa te evite. funda?

| Emanuelm a răspuns:

Dacă îţi zice ceva tu spune-i bine bine. Cea mai bună metodă. Fă pe proasta şi fă-te că nu ştii.

Spre exemplu ea-ţi zice:
- Proasto
- Bine, pentru tine orice. Te-ai calmat?