| NoOne234 a întrebat:

am o dilema. De ceva vreme versoara mea si prietena mea cea mai buna imi tot spun ca unui baiat din clasa mea ii place de mine,suntem prieteni,dar numai ca inainte,acum ceva vreme ne-am certat,dar acum totul ii iarasi normal, doar ca nu mai am incredere in el.Todeauna cand suntem in clasa il prind ca se uuta la mine imi zambeste scurt si isi intoarce privirea spre altceva, dar cateodata sta si cateva minute si se holbeaza la mine. Dupa scoala eu si prietena mea cea mai buna cum suntem in aceeasi clasa mergem impreuna spre autobuz si vine si el. Todeauna cand vorbeste cu mine imi prinde mana sau se joaca in par.Alteori cand stam jos pe banca pune capul pe umarul meu si se joaca in parul meu si zambeste. Odata dupa scoala mi-a spus ca si-a schimbat numarul de telefon si mi la cerut pe al meu,si mi-a spus ca o sa imi scrie cand ajunge acasa,dar nu mi-a mai scris. Aproape todeauna cand ma vede ma ia in brate. Si todeauna cand vine vorba despre relatii el da exempla ca si cum eu cu el suntem impreuna. Nu stiu ce sa cred, ii place de mine si ii timid? Sau nu ii place si ii doar de treaba?

Răspuns Câştigător
| SergiuBoss11 a răspuns:

Daca tot ce-ai spus tu e adevarat, te place cu siguranta.
Ceva de genul mi s-a intamplat si mie cu o fata.Mi-a dat numarul, i-am zis ca o sun cand ajung acasa, apoi m-am gandit "daca o sun crede ca sunt disperat?" si n-am mai sunat-o.
Din ce motiv v-ati certat?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Clar te place dar probabil nu actioneaza pentru ca tu nu-i dai niciun semn ca ai fi interesata de el. Flirteaza si tu putin cu el, dovedeste-i ca-l placi si vezi daca face el urmatoru pas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

da, cu siguranță te place.

| Biencutza2001 a răspuns:

Te place sigur.Asa era un baiat din clasa cu colega mea iar mai tarziu a marturisit ca o place.

| NoOne234 explică:

Ne-am certat din cauza ca am auzit de la o fata cum ca el ma barfit pe mine si pe prietena mea. Dar toata lumea spune ca nu ii adevarat si cum ca persoana de la care am auzit a mintit, dar nu stiu daca sa cred. Oricum el si-a cerut scuze si mi-a spus ca nu ar spune niciodata nimic rau de mine.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru NoOne234):

Si eu m-as fi certat cu tine daca ai fi crezut un strain, in locul meu, cel ce nutreste sentimente fata de tine.