| emma_8868 a întrebat:

Am o intrebare: azi am fost la un medic specialist pentru a-mi da scutire pentru a nu face sport( sunt la facultate anul I si doar acest an vom face sport iar profesorul este cam rau si nu vreau sa fac sport), iar pe scutire mi-a scris ca sufar de astm bronsic mixt, intrebarea mea este: aceasta boala care este mentionata pe scutire poate sa imi agraveze anii de studii la facultate (sa ma de-a afara din facultate?)sau pe viitor in ceea ce va privi profesia mea( cred ca de profesor).
Va rog un raspuns, ofer funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Eschimoasa a răspuns:

Buna,

Stai linistita, astmul bronsic nu este o boala contagioasa, deci nu are cum sa te afecteze la facultate.
Medicul specialis ti-a pus acest diagnostic pentru ca tu sa ai o dovada ca nu poti sa faci efort si, in consecinta sa fii scutita de la cursul de sport.