| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare ciudata.Eu sunt un copil mai timid dar injur cam des,sunt mai mereu vesel, si cel mai important lucru IMI SCHIMB PARERILE EXTREM DE DES.Deci daca vad un baiat care are o freza mai smechera vreau sa fiu si eu ca el, iar dupa 2 ore de ex vad alt baiat cu alta freza si vreau sa fiu ca ala.Cum ma pot schimba? Vreau sa numai imi schimb parerile si imi place sa ma descurc SINGUR fara ajutor si fara ajutorul PARINTILOR. Vreau sa devin mai singuratic,nu prea imi place sa stau in jurul oamenilor, imi place sa stau intr-un oras care nu prea e populat si nu prea se intampla ceva nou in fiecare zi.Cum pot sa ma schimb?

Răspuns Câştigător
| NewTerminator a răspuns:

Faza cu parul e o chestie de stil. E normal sa vrei ce e la moda si ce da bine si impresioneaza.

Daca esti asa cum descri RESPECT.
E simplu: nu trebuie sa schimbi nimic daca iti place cum esti( singuratic si vrei sa fi independent). E cel mai bine asa, nu depinzi de nimeni si nu esti legat de nimeni.
Daca tie nu-ti place cum esti, cam greu. Esti intr-un stil de viata destul de greu de schimbat(datorita singuratatii). Si eu sunt la fel, la modul extrem. Mie imi place sa fiu independent, dar in schimb sa-i fac pe altii dependenti si sa profitbde pe urma lor. Stai calm ca nu ai niciun beneficiu de pe urma gloatei daca intri in ea. In schimb daca esti in afara ei iti va fi bine, chiar daca e posibil sa pierzi anumite ponturi care nu ies in afara ei.

Pentru inceput poti sa nu mai fi singuratic si ai schimbat tot(felicitari te-ai distrus). Daca vrei sa schimbi si partea cu independenta fac o mare greseala si vrei sa te indrepti spre statutul de intretinuta casnica.
Stiu ca iti e greu sa traiesti pe banii parintilor si iti vine sa iei peretii la pumni, dar merita acest chin inca 4, 5 ani decat sa intrii in gloata

4 răspunsuri:
| MiyakoSaki a răspuns:

Tu cam esti o copie sa zic asa.Nu ai un stil propriu, vrei prea multe intr-un interval de timp prea scurt.Asta vreau sa zic.Ca sa=ti schimbi personalitatea este greu si costa mult, in toate sensurile.Invata sa fi tu insuti happy

| 0PopaPorno a răspuns:

Cresti.

| ForeverWarrior a răspuns:

Daca vrei sa te schimbi in bine, ceva te-ar ajuta foarte mult, si anume MEDITATIA. Pune-ti un timer pe 5 minute, activeaza-l, dupa care intinde-te, inchide ochii si respira foarte adanc in abdomen si nu in plamani. Pe tot parcursul acestor 5 minute concentreaza-te pe respiratie. Fa asta dimineata si seara, treptat mareste timpul de pe timer pana ajungi la 10 minute odata. In cateva luni vei observa ca, daca esti deschis sa faci asta zilnic viata ta va fi COMPLET SCHIMBATA! Succes si numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca să nu mai îți schimbi stările atât de des, trebuie să-ți găsești propriul stil, și ăla ți-l găsești cel mai probabil în ce te simți tu comod, sau cum sunt idolii tăi.
Orașul nu prea ai cum să ți-l schimbi, învață să nu te doară nicăieri de părerile altora, și să nu bagi proștii în seamă.
Atât ai de făcut.
Noroc.