| anonim_4396 a întrebat:

Mi s-au umflat sanii si ma dor ba chiar simt o usturime, de 2-3 zile. Mama zice ca se umfla la femeile insarcinate. eu nu mi-am inceput viata sexuala, nu inteleg de ce ma dor asa de tare si sunt asa umflati, am 15 ani. straight face. Ce sa fac?!

5 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

Se poate sa-ti fi fost pofta de ceva ...eu cred ca e cel mai probabil.happy

| Elvina a răspuns:

Te dezvolti, cresti. E normal. Iti va trece. Bafta!

| mixxjim a răspuns:

Esti inainte de ciclu? la unele persoane in perioada de dinainte de ciclu se umfla sanii, chiar se si intaresc si sunt durerosi si foarte sensibili la atingere. isi revin dupa ce-ti vine ciclul dar o sa fie la fel si la ciclul urmator. nu e grav, dar cand ajunegti la un medic de familie sau ginecolog sa-i spuneti si de chestia asta, este ceva hormonal, daca e cazul o sa-ti prescrie ceva

| eurynomus a răspuns:

Ti se umfla sanii ori ca esti inainte de ciclu ori k iti cresc mai accelerat in perioada asta, mama ta trebuie sa mai invete...

| Prototypul a răspuns:

Din cauza hormanilor, te dezvolti e normal.