| Spinyx a întrebat:

Am 15 ani si acum 4 zile mi-am inceput viata sexuala, si nu m-am dizvirginat complet, adica, am facut sex dar nu am ejaculat. Totul bine pana acum 2 zile. Acu 2 zile a inceput sa ma ia o durere a penisului, adica a pielii din varf si putin a capului. Ma doare foarte tare la atingere si simt ca este umflat. Ce sa fac?
Dau funa, multumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

S-ar putea ca respectiva stare de ''imflamare'' a glandului sa fie provocata de o infectie cu trasmitere sexuala. Daca in continuare va ramane asa si in zilele urmatoare si starea penisului tau nu se amelioreaza, este indicat sa fii consultat de medicul urolog sau dermatovenerolog. Sanatate!

| Spinyx explică (pentru corbulalbrosu):

Si este vreo posibilitate sa fi luat vreo boala de la acea persona? Nu prea vreau sa ma duc la medic.
Apropo, am facut sex neprotejat.

| mihai69 a răspuns (pentru Spinyx):

Doar una? îmi place că ești optimist...
PS dacă ai făcut sex, te-ai dezvirginat. Complet, că altfel nu se poate!

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Spinyx):

Da este posibil Eu zic sa mergi repede la medicul de familie sa-ti dea trimitere la un medic de dermatovenerice sau de urologie. O boala se poate agrava.
Sa nu-ti fie rusine, medicii sunt invatati cu asa ceva. Si eu am avut ceva la penis si am mers la medicul de familie, care este vecina cu mine. M-a intrebat daca ii arat ei penisul sau astept sa vina sotul ei (tot medic). I-am raspuns: nimic ce-i medical nu-i usinos in fata unui medic. Si l-am scos si i l-am aratat.

12 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Ai ramas cu gandirea in evul mediu.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Pe tine cred ca te-a facut in palma si apoi te-a arunct in vaginul mati.
Uite, na, ca m-am molipsit de la tine si vorbesc suburban.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Asa am vrut sa scriu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce te iei mă aşa de el? De parcă tu ai fi vreun sfânt după limbajul pe care îl foloseşti.Cred că tu nici vârsta lui nu o ai.El doar a pus o întrebare.Şi încă ceva, văd că îți place la nebunie cuvântul "rapanos"laughing

| Spinyx explică (pentru anonim_4396):

Ce sa-i faci, daca el doar asta stie, sa injure laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,ai dreptate, 15 ani e o vârstă puțin cam mică pentru începerea vieții sexuale,dar ce vreau eu să zic este că nu ajută cu nimic dacă îl înjuri şi îl faci "rapanos". Mulți copii vin aici pe TPU şi pun întrebări legate de sex poate pentru că nu au cu cine să vorbească despre asta şi ei cred că pe site-ul ăsta sunt cine ştie ce experți (or fi şi din-ăştia, n-am ce zice), dar mai sunt şi copii de vârsta lor sau poate chiar mai mici care le răspund dându-se mari "sex experți", deşi habar n-au cu ce se mănâncă sexul.Şi legat de nume, da, numele meu duce cu gândul la o fetiță de 12-13 ani care se dă mare pițipoancă pe net. Când mi-am făcut cont pe site-ul ăsta am ales intenționat un nume cât mai "pițiponcesc" la caterincă pentru că voiam şi eu să mă distrez pe aici şi credeam că aşa mă voi distra mai tare, dar uite că am ajuns să dau şi răspunsuri mai serioase ca să zic aşa.Şi să ştii că eu chiar m-am gândit să mi-l schimb pentru că au fost unele situații în care am vrut să îmi dau cu părerea şi după m-am gândit că oare cine mă poate lua pe mine în serios?laughingÎn fine, nu contează asta, ce vreau eu să zic este că trebuia să îl tratezi altfel pentru că a pus o întrebare decentă, nu una gen "Eu şi prietena mea ne-am f***t 6 ore încontinu... oare poate să rămână gravidă?" etc. doar ți-am dat un exemplu.

| ngllllll a răspuns:

Funa... Cand o sa intelegi ca prin sex se transmit tot felul de bacterii si infectii? Mai bine te rezumi la o relatie romantica. Sexul aduce mereu consecinte.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru ngllllll):

Tu mai bine te rezumi la a nu mai debita idiotenii.

| anonim16121 a răspuns:

Durerea asta durează maxim 2 zile, e normal.