| justandrey5000 a întrebat:

Am o nedumerire.
Acum cateva zile mi-am inceput viata sexuala si simt o usturime la penis, ceea ma asteptam sa fie. Dar ma ingrijoreaza faptul ca de atunci nu mai am erectia de dinainte, se scoala greu si dureaza foarte putin. Mi se pare foarte ciudat, sper sa se regleze totul cumva. Apreciez orice informatie!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa te linistesti si sa nu te mai ingrijorezi, Daca intr-adevar a aparut si este reala afirmatia ta, in acel caz cel mai probabil este vorba de o stare de stres pe fond psihic-mintal, In cateva zile iti va dispare aceasta stare si totul va redeveni/reintra in normalitate. Multa sanatate!

| justandrey5000 explică (pentru corbulalbrosu):

Într-adevăr sunt puțin stresat, m-am gândit și la treaba asta. Mulțumesc pentru răspuns!

7 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Nu e bai... e o perioada din adolescenta!
Trece!

| anonim_4396 a răspuns (pentru danbnz):

Eu n-am avut asa perioade in adolescenta, sa nu mi se scoale. laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am mai auzit sa se scoale greu si sa dureze putin, combinatia asta.
Am auzit sa se scoale repede si sa se termine repede, sau sa inceapa greu si sa se termine greu laughing)
Poate esti gay si nu te gandesti la ce trebuie laughing) daca te gandesti la o femeie sau faci sex cu ea, si nu ti se mai scoala laughing

| danbnz a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate tu esti gay de stii atatea informatii

| CarcotasulVesel a răspuns:

E normal prima data, mai ales daca ai facut-o cu o fata care e si ea la inceput si nu s-a "udat" indeajuns, adica nu s-a lubrifiat indeajuns in interior, mai ales ca, neavand experienta nu stii ce e aia si cat de important e preludiul in care sa exciti femeia pana se uda indeajuns (si mai ales sa aiba si ea placere)

asa ca ai capatat o usturime...

nu ti se pare normal sa ai o erectie mai slaba daca te ustura cand incerci sa o scoli?

in alta ordine de idei, data viitoare te sfatuiesc sa cumperi niste lubrifiant, baby oil daca nu folosesti prezervativ, lubrifiant pe baza de apa daca folosesti prezervativ
si te sfatuiesc sa folosesti prezervativ, MUUUULT mai putina bataie de cap decat fara!

| Zas a răspuns:

E o crema Nidoflor, merge aplicata pentru usturime si o sa iti treaca a doua zi, vei vedea.
Cat despre erectia in sine, e doar in mintea ta.