| anonim_4396 a întrebat:

Am o întrebare si as vrea să îmi răspundeți când de serios puteți. De aproape 1 lună am început să am probleme cu vezica ( tin să menționez că nu beau multe lichide)...cu toate astea, cu chiu cu vai reușeam să ajung la baie,dar acum de careva zile,abia mă pot tine...fug pana la bai, iar care ajung nici bine nu mă deschei la pantaloni ca aproape fac pe mine...se întâmplă sa mă duc de 2-3 ori in 10 min,sa simt ca fac, pe mine iar la baie sa nu am ce face. Va rog sa îmi dati un sfat. Voi ati patit asa?

Răspuns Câştigător
| dreamgirl94 a răspuns:

Iti spun eu ce ai! datorita faptului ca nu bei multe lichide, ureterele vezica si uretra nu s-au curatat corespunzator si ai facut o mica infectie urinara.(am avut si eu exact acelasi lucru)
sfatul meu:3-4 litrii de ceai de musetel bauti pe zi macar 4-5 zile apoi scade la 2-3 litrii de apa sau lichide.va suna stupid dar va trebui sa inghiti o lingurita de albastru de metil pentru curatarea rinichiilor.e cea mai buna metoda, nu lua medicamente ca iti strici si mai tare aparatul renal

3 răspunsuri:
| Lariiiiiiii a răspuns:

Pai problema asta e din cauza ca mai de mult te tineai cand te scapa, trebuie sa mergi la doctor.

| pietrean a răspuns:

La 20 de ani, nu este normal sa ai asemenea probleme.Persoanele invarsta,au aceasta problema(incontinenta urinara),din cauza slabirii muschilor peretilor pelvieni).
O vizita la un medic ginecolog,urolog(intai la medicul de familie,pentru o trimitere la un cabinet medical, analize), pentru a se vedea care este problema de sanatate.
"MicutaRegina", nu amana, ca se poate agrava!

| Mrs98Styles a răspuns:

Du-te la un doctor si spune-i ce probleme ai.