| clopotel14 a întrebat:

Am o mare problema! Imi place de un baiat nou venit in liceu,iar unei colege de-ale mele ii place de acelasi baiat, dar ea nu stie ca imi place de el.In ultimul timp nu ma mai inteleg bine cu ea, ma trateaza cu inferioritate de parca ea ar fi cineva.Eu nu ma cobor la nivelul ei si incerc sa nu o bag in seama...Lucrul cel mai rau este ca ea imi zice ca a vorbit cu el pe facebook iar ea imi da de inteles ca lui i-ar place de ea.Mai nou, i-a dat like-uri si la unele postari.Prietenele imi spun ca ea minte,numai ca sa imi faca in ciuda,ca el nu s-ar uita la ea niciodata(pentru ca nu e tocmai frumoasa).Dar cine stie? poate tipul are alte gusturi laughing Oricum,cand trece pe langa mine,ma priveste fix in ochi,intr-un fel foarte ciudat,dar dragut in acelasi timp.Dar nu stiu ce sa fac! imi este foarte antipatica aceea colega,dar nici nu as vrea sa o ranesc,caci asa e felul meu, nu fac rau oamenilor. Poate ar trebui sa renunt si sa-i las cale libera...Ce credeti ca ar trebui sa fac?

1 răspuns:
| Dariusuu a răspuns:

Cale liberă îi laşi atunci când sunt împreună, până atunci ai toate motivele să-l faci să se îndrăgostească de tine.
Invită-l la un simplu suc, şi acolo dă-i de înţeles că-l placi.

Succes draga mea.