| danylove37 a întrebat:

Buna TPU.am o mik mare problema.vam mai povestit ca mie imi place de un baiat de la mine din cls. Asa e mie imi place si acum de el dar lui ii place de o colega de-a mea, dAR EU tot mai am sperante. Acum a intervenit altceva. Un bait mai mare ca mine cu 2 ani eu (12 ani ) el (14 ani) zice ca ii place foarte mult de mine ca s-a indragostit si etc. Pe unele colege lea cam "fraierit" sa zic asa si lea convins ca lui ii place de mine dar p mine nu. Si nu inteleg care ar mai fi rostul relatiei pentru ca acum se trm anul scolar si el mere intra 9a la liceu eu raman intra 7a in gimnaziu.Ma intrebat daca vreau sa fim impreuna dar eu incerc sa schimb subiectul si nu i-am dat nici un raspun. Voi ce ziceti? va rog ajutati-ma. si multe dintre colege zic ca, chiar tine la mine dar.parca am asa o teama. tipul e dragut se imbrak bine dar nuju. ajutati-ma. primiti vot si fundita. multumesc. va pooop.

3 răspunsuri:
| dayanalove12 a răspuns:

Pai e foarte complicata treaba, dar daca tu ti la el, nu stiu ce rost ar avea daca nu te-ai pune cu el, dar daca tu nu ti la el te sfatuiesc sa nu fi cu el pentru ca nu are rost sa stai cu el daca tie iti place de cel de la tine din clasa. gandeste-te bine ce faci. sper ca te-am ajutat.pup dulcekiss. bafta:d

| UrSuLeTzZz a răspuns:

Draga mea am trecut prin aceeasi situatie si crede-ma ca daca crezi ca scapi de el ca se duce la liceu nu e asa...eu am incercat sa las timpul sa decida...cred ca daca iti place de el ar trebui sa fii cu el, dr daca ai indieli ca el nu te place mai cerceteaza. :*.iar daca celui de la tine din clasa ii place de colega t crede-ma ca am trecut si prin asta si respectivului iica ii mai place de colega mea. asa ca nu prea am ce face incerc si eu sa imi ocup timpul, sa il uit, desi e ff greu caci il vad infiecare zi. Poate u o sa ai mai mult noroc.BAFTAwinking

| Dana_4534 a răspuns:

Buna dany vreau sa iti zica ca si eu am 12 ani, si mie imi place de un coleg si lui i-a placut de mine dar din cauza ca am asteptat prea mult si nu am dat un raspuns l-am pierdut.Acum mie inca imi place de el si lui nu cred ca ii mai place de mine adica se da la toate fetele din clasa ca si inainte sa ii placa de mine,si ma doare ff. tare. Daca acum ar veni un baiat mai matur,imbracat bine,care chiar zice ca ma place, i-as da o sansa. Poate daca e mai mare este mai matur, dar poate ca nu e asa si crede ca te poate invarti pe degete.Depinde cum crezi tu.Eu spun totusi sa-i dai o sansa ca poate cu timpul il vei iubi si vei uita de colegul tau.:*Success!