| Dienutzaa a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi de la voi. Sunt a 9a si am o "problema". In liceu este un baiat de a 10-a pe care il cunosc de o luna, ne intelegem bine,vorbim si am aflat ca ma place si m-am imprietenit aseara cu alt baiat, care nu este in liceu, prieten al unei colege de clasa si am aflat ca si el ma place, iar acea colega a mea a spus ca este un baiat de nota 10, dragut, de treaba, ca stie sa iubeasca o fata etc. Problema este ca nu stiu pe care sa il aleg. Amandoi sunt draguti dar nu stiu pe care as putea sa ma " bazez". Voi ce sfat imi dati? (fara misto pentru ca si voi puteati fi in locul meu, dau funda si voi, multumesc mult :*!)

4 răspunsuri:
| LotusRadioactiv a răspuns:

Eu zic sa-ti faci si tu un iubit fata de care simti si tu o atractie.

| neutrino a răspuns:

Acorda-le fiecaruia cate o luna de zile si vezi concret, nu din gura lumii, care dintre ei stie sa iubeasca mai bine o fata.

| ywar a răspuns:

Draguta, de acord. Fara mistouri. Si eu poate am fost intr-o situatie asemanatoare candva demult. Dar...
te poti baza pe vorbele cuiva cand vine vorba de naravul oamenilor? Eu nu as face-o! Si atunci... mi-as permite sa spun sa iesi cu amandoi fara sa comiti prin aceasta o impolitete. La varsta voastra dragostea e destul de trecatoare si poti avea surprize nebanuite. Desigur si bune si dar si rele. Cunoaste-i pe cei 2 si uletrior alegi in cunostinta de cauza. A "alege" nu inseamna pentru tine in ultima instanta a fi cu cineva pe viata. Lucrurile se decanteaza.
Pe cat de mult se pune accent pe fidelitate pe atat de mult nu se mai respecta nimic. Nu ma intelege gresit - nu te indemn sa fi pe viitor infidela, dar te indemn sa ai precautie.
Bafta!

| varcolaccc a răspuns:

Poti afla ca te place si sa iti iei "teapa" te duci vrei sa te combini cu el di te respinge. Nu mai de lua de bun totul. Oricum astea sunt niste "probleme" care nu isi au rostu ca sa zic asa. E o tampenie care se produce in viata adolescentilor.