| ConnY a întrebat:

Buna TPU.Am o mare problema. o prietene de-a mea (cea mai buna )a invitat un baiat pe care il place la ziua ei... el acum vrea sa stea cu mine... iar eu nu stiu ce sa fac pentru ca aceea fata sar supara rau de tot pe mine. dar eu cred ca tin la baiatul ala si m-a pus sa ii spun ca imi pare rau ca l'am cunoscut.HELP! FunDuLOi evident:X

Răspuns Câştigător
| mistakeofyourlife a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa vorbesti cat mai curand cu prietena ta si sa ii explici ca tu nu ai avut nicio intentie sa il furi exact pe tipul pe care il place. Spune-i dar mai rezervat ca el tine la tine si tu la el si ca ar fi pacat sa va despartiti, mai ales ce baitul te-a ales pe tine. Daca va fi o prietena buna, va intelege. Daca nu va veti impaca pana la urma, dar trebuie sa ai grija. Daca nu poate accepta aceasta situatie nu o sa poata accepta nici altele. Bafta!kiss

7 răspunsuri:
| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa-i explici situatia, si sa-i spui verde in fata ceea ce presupui ca simti. aici se va dovedi daca iti este o prietena buna sau nu, pentru ca daca este inseamna ca-ti va intelege situatia, va incerca sa aiba incredere in tine si sa treaca peste. in viata exista astfel de situatii, care trebuie cat de cat evitate, insa nu poti sta in calea iubirii, nu o poti controla, nu poti sa-i dictezi cand sa apara, sau s-o certi pentru ca a venit intr-un moment nepotrivit. daca te considera cu adevarat prietena va intelege ca tu nu ai nicio vina ca respectivul te-a ales pe tine, ca-i place de tine si nu de ea. dupa parerea mea ti-a dat dovada ca nu iti este o best friend, tocmai pentru faptul ca ti-a cerut sa-i spui ca iti pare rau ca l-ai cunoscut. daca tinea intr-adevar la tine, nu iti cerea asa ceva, pentru ca chestii de genul asteia nu se fac intr-o relatie de prietenie.
de aceea cred ca cel mai bine este sa pui totul la punct discutand cu ea si explicandu-i in ce stare esti si tu, si pana la urma veti putea cade de acord.
PS: daca se va supara, desi vei suferi, iti vei da totusi seama daca facusei sau nu o alegere buna cu prietenia pe care i-ai oferit-o.
Succes kiss

| LaRiiuU a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa vorbesti cu ea inainte de a sta cu baiatul, pentru ca daca iti este o prietena buna iti va vrea binele si va accepta relatia voastra. Dar totusi daca ea tine la el mai mult decat tii tu la el ar trebui sa te gandesti de doua ori inainte de a sta cu el pentru ca poti pierde ceva garantat(prietena ta cea mai buna) pentru cineva care pe viitor (posibil) va disparea din viata ta(baiatul acela). SUCCES.

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

O fi e cea mai buna prietena dar daca ari fi cu adevarat nu ti-ar cere una ca asta. Parerea mea este ca nu trebuie sa-i spui asa ceva. Daca relatia merge e foarte bine. Oricum baiatul se poate razgandi asa ca mult succes.

| JustMe_8472 a răspuns:

Eu sunt cea mai buna prietena a ei lume! Chiar Alina? Chiar?

| ღღBomBonikNuMitaALLyღღ a răspuns:

Cum il cheama pe acel baiat? Plsss

| Pytyka_2835 a răspuns:

Wow fata te cunosc de undv pai pentru inceput ai sp ca nu iti place da acel baiat si ca nu vrei sa fii cu el acum cea mai buna prietena a ata a renuntat la baiatul ala deci daca nu incerci vei ramane cu intrebarea cum ar fi fost? dar daca incerci nu vei avea nimk de pierdut

| Pytyka_2835 a răspuns:

Vz exact asta i-am sp si noi fetelor dar nu vrea sa bage la cap i-am sp ca daca ar fi fost prietena ei cea mai buna nu iar fi cerut asta si pana la urma cea mai buna prietena a ei a acceptat ca ea sa fie cu baiatul respectiv... si acel baiat inca o place deci conny e alegerea ta dar saracu baiatcryingoricum eu tin la tine si la cea mai buna prietena a noastra dar trebuie sa intelegi ca cmbp a noarstra a renuntat la acel baiat:*:*te rog dai o sansa NU VEI AVEA nimic DE PIERDUT