| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Am o mare problema. crying Pana anul trecut am avut o relatie cu un baiat si dupa ce ne-am despartit am facut greseala de a povesti anumite amanunte din acea relatie unui "prieten". El este cu mine in clasa acum si am avut surpriza sa-l aud cum ii povestea unei colege tot ceea ce i-am spus eu ca traisem.Si sunt sigura ca daca i-a spus ei le-a mai spus si altora.Nu credeam ca o sa ajung sa ma simt atat de umilita de cineva. crying Va rog mult ajutati-ma.Chiar nu stiu ce sa fac. crying Ce atitudine ar trebui sa am.Cum sa ma comport? Sa ma duc sa vorbesc cu el si sa-i spun sa inceteze? Sau sa-l ignor? Dau fundita tuturor raspunsurilor care ma pot ajuta.

Răspuns Câştigător
| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau, draga.
Sa-ti fie invatatura de minte.
Nu mai povesti nimanui evenimente de care nu esti prea mandra.
Tu de fapt, de asta esti umilita.
Si sa stii : baietii sunt mult mai indiscreti decat fetele. Sunt multi care dau tot din casa. Neglijenta, nepasare, ca sa se laude si ei cu ceva, etc.

Uite ce cred eu ca ar fi bine sa faci : sa joci la cacealma :
Spui tuturor ca acel,, prieten,, al tau e dus cu capu, gelos, si scorneste istorii pe seama ta ca sa se razbune ca-l refuzi.
Sigur, asta inseamna ca-l renegi ca amic, ca sa te scoti pe tine cu fata curata.
Dar nu-ti fa probleme : si el te-a tradat.

Te-am tzucat, si fii desteapta.

3 răspunsuri:
| Antoonia15 a răspuns:

Te duci la asa cel zis "prieten" sau ii lasi un mesaj in care sa.i spui tot ce te nelinisteste :ca a fost un nesimtit facand acest lucru si ca ai avut incredere in el iar el te.a dezamagit...iar dupa daca nu isi cere iertare sau ceva de genul il ignori si da.i incolo pe cei care te barfescwinkinghappy

| BomBonnicaAle a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ii spui sa inceteze pentru ca daca nu ii spui sa inceteze atunci vor iesi vorbele acelea mult mai departe si schimbate. Sper sa te ajute ce ti-am zis.tongue

| Tenur_Iusein_1972 a răspuns:

Abordeaza problema direct, fara sa arati cat esti de afectata. intreaba-l ce vrea de fapt