| DaRkNess2 a întrebat:

Am o mica mare problema... Sa incep cu inceputul:

Eu am 13 ani si din cauza anturajului m-am apucat de fumat. O cioara (spaima scolii el e de aceiasi varsta cu mine dar are niste relatii...) m-a vazut cand ma duceam sa imi iau tigari si m-a intrebat daca fumez, eu fraier i-am raspuns ca da fiind cu un baiat mai mare cu mine. Ma lasa tiganul in pace si cand urc scarile sa merg in clasa ma ia in baie ca ce ii dau sa nu ma zica mamei/tata ca fumez (el stiind unde stau). I-am adus 10 lei si a zis ca nu imi mai cere. M-a lasat cateva zile si vine cu niste baitei si imi mai cere. Eu nu aveam ce face si i-am mai dat ( erau banii de pachet crying ) si a zis ca ma lasa, dar la ultima ora in aceiasi zi vine iar si cere. Ma ameninta cu cutitul si i-am zis ca nu am. Imi cere telefonul si zice ca daca ii dau telefonul ma lasa definitiv, se baga pentru. mine etc. daca nu am belit-o. Eu ii dau telefonul si le zic alor mei ca l-am pierdut. Daca mai imi cere ce pot sa fac ajutati-ma Pls.

P.S. ( nu vreau sa afle parintii de asta deci nu se pune problema sa le zic parintilor)

Răspuns Câştigător
| Merilynne a răspuns:

E cumva in aceeasi scoala cu tine? Daca da, spune-i dirigintei tot ce se intampla, fara partea cu fumatul, spune-i doar ca acel baiat a aflat ceva despre tine iar acum te santajeaza ca le va spune parintilor.
Acum, ti-as recomanda sa le spui si alor tai, dar spune-le ca doar o data, insa pentru a vedea de ce isi consuma altii vietile, si ca nu mai iei pentru ca nu iti place.
Daca tu ii tot dai bani mereu, el in permanenta isi va aminti cand nu are bani de tine si te va santaja din nou.

5 răspunsuri:
| ayosmdk a răspuns:

Lasa tigarile, pretenas!

| MariusBoy2013 a răspuns:

Deci daca iti cere telefonul ii zici ca maica-ta tia gasit tigarile si stie ca fumezi, ca profesorul tau stie ca el(cioara) tea santajat. si no sa iti mai poata lua telefonul in + ii zici ca i-ai zis profesorului tau ca tea amenintat cu cutitul si tia furat bani.
Dar trebuie sa fi dur pot folosi si limbaj.dar nu exageralaughing
Daca nu rezolvi nimic cu asta
n-ai ce face te duci la prof si ii zici ca erai cu mai mult afara si ti-a dat si tie sa tragi un fum(tu din curiozitate ai luat). tiganul tea vazut si tea santajat.(n-ai cum sa-i spui profului fara partea cu fumatul pentru ca tiganul o sai zica si afla parinti tai asa daca ii zici ca ai tras un fum n-are ce sa-ti faca asta e nu moare nimeni.)

| IngerasMikutz a răspuns:

Pai date la el amenintal si tu si daca vezi ca exagereaza dai una in gurA

| DaRkNess2 explică (pentru IngerasMikutz):

I-as fi dat eu una in gura, dar cum spuneam are relatii ari de tot straight face

| IngerasMikutz a răspuns (pentru DaRkNess2):

Da-mi id tau sa vbm si sa iti explic mai multe