| Man_Stick_1998 a întrebat:

Am o problema.Am 14 ani, si sunt rocker! Port numai haine negre, si lumea se uita diferit la mine. Dar nu e asta problema.Tot ce vreau sunt niste plete, nu foarte lungi! Macar sa stea peste urechi.Parintii nu ma lasa, pentru ca spun ca nu mi-ar sta bine.bla bla bla. Pentru ca doar fetele au parul mare, si chestii de astea! Nu sunt un tip prea bun la scoala.Si nici prea cuminte. Dar nu fumez si nu iau droguri, chiar daca de fiecare data cand vin acasa, ma miroase sa vada daca nu cumva am fumat sad. Ideea e, cum sa-i conving sa ma lase sa port plete.Va rog mult sa ma ajutati!

6 răspunsuri:
| BlackRose95 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa-i convingi. Pur si simplu faci niste tratamente pentru cresterea rapida a parului, iar apoi refuzi sa mergi la frizer. Daca tot insista, le spui ca tie iti place asa cum arati, ca este corpul tau si alegerea ta.

| Man_Stick_1998 explică (pentru BlackRose95):

Le-am mai spus asta. Dar mama spune ca, atat timp cat sunt in casa ei, sa-i respect regulile.As incerca si aia cu cresterea parului, si dupa sa nu merg la frizer, dar ma duce ea cu forta. Ms oricum de ajutor!

| freelove1486 a răspuns:

Pai spune-le sa te lasa macar un pic sa vezi cum iti sta si apoi te tunzi ...aoi ii convingi tu sa ti-l lasa asa si i-a un 10 la scoala si ai mai multe sansewinking

| Man_Stick_1998 explică (pentru freelove1486):

Hmm...ar trebui sa incerc. Ms de ideewinking

| Man_Stick_1998 explică:

Ms mult! Acum am parul peste ochi smug! mersi mersi mersi mersi!

| apolliony a răspuns:

Sa ii convingi? Sincer, dude, daca tie asa iti place parul, atunci asa il lasi, nu decid parintii tai ca ti-ar sta mai bine tuns daca TIE in primul rand nu iti place.