| Dumitraşcu_Răzvan_Gabriel_1977 a întrebat:

Salz TPU!

Am o problema.Am 12 ani si fumez de la 11 ani. O data tatal meu si-a dat seama ca miroseam a tigari pe mana si a zis ca fumez dar mama m-a salvat spunandu-i ca nu miroase degetele! Astazi am fumat 5 tigari si m-a durut putin capul cand am ajuns acasa! Cauza care ar fi? Si sa le spun parintilor mei ca fumez?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Oare care sa fie cauza?

logic ca le zici... daca e asa misto fumatul de ce sa te ascunzi? daca esti suficient de capabil sa fumezi inseamna ca esti capabil sa iti si asumi acest lucru

| Juviia a răspuns:

Nu trebuia sa te apuci sa fumezi de la 11 ani.Le poti spune, deoarece minciuna este pe jumatate iertata!

| Printesa10TM a răspuns:

Eu as zice ca e mai bine sa te opresti si sa mai astepti. Daca te opreati, nu le spune ca ai fumat sau daca stii ca nu se vor supara tare pe tine, spune-le.