| nffdfzsaa a întrebat:

am o problema, am 15 ani și am sânii mari și foarte lăsați, ce as putea face?

10 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Nu prea ai ce face.
Aceasta problemă se poate rezolva doar în mod chirurgical.
Există interventii de mastopexie, lifting mamar adică de ridicare a sânilor, cât și de micșorare a acestora.

| Sofer a răspuns:

Nu ai ce face. Îți trebuie sutien.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele sunt plate si tu te plangi ca ai sanii mari? Eu zic sa te bucuri pentru ca o sa ai mari sanse ca baietii sa te placa!

| Celestina003 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai sunt lasati

| Felissa13Eden a răspuns:

Stiu ca e foarte greu, puiule, poti sa faci si scolioza din cauza sanilor.Iti recomand un corset speciala sa te ajute sa stai dreapta si bustierele de sport, desi nu sunt extraordinar de bune, tot te ajuta mai mult decat sutienul.
Ai putea sa faci operatie dupa 18 ani de micsorare a sanilor.
Poate ai crescut in greutate si ti-au crescut si sanii, daca ai o greutate normala, chiar iti recomand operatia de micsorare dupa 18 ani, pentru ca o sa ramai gravida la un moment dat, o sa alaptezi si te vor deranja groaznic sanii.

| Mariaaa9999 a răspuns:

Terminați doamne Iartă-mă cu figurile astea ca aveți sânii prea mari. In loc sa va simțiți bine ca aveți sani in loc de "bube" vă văitați săracele de voi. Ce sa mai zic eu care n-am ce sa bag in sutien și am 16 ani jumate? Încă aștept ca proasta să-mi crească și tu te vaiți ca ai sânii mari. Proasta ești, jur

| nffdfzsaa explică (pentru Mariaaa9999):

Nu știi cum e nu pot alerga, mă doare spatele, băieți rad de mine tu nu ști cum e așa că taci daca nu poți ajuta

| Mariaaa9999 a răspuns (pentru nffdfzsaa):

Da, chiar nu știu cum e din moment ce n-am sâni, dar totuși eu cred ca exagerezi puțin. Dacă ai sânii prea mari nu ai ce sa faci acum la vârsta de 15 ani. Ai putea sa consulți un psiholog ca sa îți revii sau sa te apuci de exerciții pentru zona pieptului care să-ți întărească muschii pectorali. Poate făcând aceste exerciții, o sa ai sânii ușor ridicați după câteva luni. La 18 ani poți sa îți faci operație de micșorare, dar te vei alege cu niște cicatrici destul de urâte și nu cred ca vrei asta. Iar in legătură cu băieții, lor nu le convine nici dacă ai sâni prea mici, nici prea mari. Eu una am sânii mici și ma simt groaznic, mai bine sa ma aleg cu dureri de spate si sa am sâni mari decât sa ma chinui sa maschez acel gol lăsat de sânii mei. Așa că bucură-te! Ți-a dat mama natura sâni mari. Multe fete își doresc si n-au ce sa facă in privința asta

| romeo78 a răspuns (pentru Mariaaa9999):

Se pare că la tine totul este mic, nu doar bustul!
De rea ce ești nu ai sâni!
Bucură că ai dimensiuni mici, altfel te sfătuiesc ca să înțelegi prin ce trece această fată, să umplii niște pungi cu nisip și bagă-le în sutien. Încearcă apoi să mergi, să faci treabă, sport și să simți pe pielea ta ce înseamnă o greutate mare doar la bust!
Apoi, să mai scrii tâmpenii că ce bine este să ai sânii XXXL!

| Kenji2Uchiha a răspuns:

Iti recomand utilizarea macetei.