| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am si eu o problema cu cea mai buna prietena a mea. Sa incep cu inceputul. La mine in cartier mai e un grup de fete mai mici cu un an decat noi ( sunt trei fete) care una dintre ele se cearta cu toata lumea si maica-sa dupa aia vine la usa sau suna pe telefon si se cearta cand nimeni nu-i face nimic fetei si vorbesc foarte serios. Eu nu pot sa o suport pe acea fata!
Prietena mea zici ca-i dusa. Ma scuzati de expresie dar asta-i adevarul... E mai mare decat mine cu 4 luni.Nu-i mare diferenta da e foarte imatura! Noi mai vorbim cu celelalte doua din grupul acela de fete, care poti sa zici ca sunt un pic mai sanatoase la cap decat prietena lor laughing dar nu cu mult ca si ele is cam anormale. Diana ( cmbp a mea ) nu e prietena cu ele. nici eu. doar ne salutam si chestii din astea. De asemenea, eu mai am o prietena Melina, care e acum plecata la bunici si Diana e invidioasa pe ea si o bate la cap pe mess si chestii din astea. Problema cu Diana e ca ma minte in fata! Mai e o problema ca Diana a fost invitata de una dintre fete la ziua ei de nastere azi si eu nu credeam ca sunt asa bune prietene. Sambata i-am " tras de limba" pe niste baieti de la mine din cartier care fusesera afara vineri ( eu nu am putut pentru ca am mers undeva) si mi-au zis ca Diana a stat cu acele fete si ca s-au dus la magazin impreuna si au stat impreuna si cel mai dureros ca m-au barfit putin. Diana mi-a spus ca a stat doar 5 min. afara cand de fapt a stat o ora. Nici nu s-a sinchisit sa ma cheme afara! Ea nu stia ca eu is plecata. Am mai aflat ca a mai iesit afara de mai multe ori! Va spun sincer ca eu nu suport minciuna si sa isi bata cineva joc de mine!
Sa nu credeti ca eu is invidioasa pe ea ca chiar n-am de ce. ci ma doare ca ma minte si ca isi bate joc de mine!
Ei ii este frica sa nu afle maica-sa ca ne certam deoarece maica-sa s-ar supara foarte tare. noi am mai fost certate si ne-am impacat iarna trecuta ( cearta a durat un an). E foarte imatura si se prosteste mereu! Am uitat sa mentionez ca eu am imprietenit-o cu toata lumea deoarece ea era certata!

Nu prea stiu ce sa fac!
Help!
Dau Funda + Vot!

Răspuns Câştigător
| SMA a răspuns:

Buna Alexi. Complicata treaba asta cu prietenele, nu? Le lasi putina libertata si ele te uita. Ce pot sa zic, urasc la fel de mult minciuna, mai ales cand vine din partea prietenilor. Stii ce sa faci? Zii ce te deranjeaza, descarca'te, zii tot ce ai de spus. Nu o lasa sa isi bata joc de tine, nu o lasa sa te barfeasca si sa te inlocuiasca cu alte persoane asa dintr'o data. Am trecut prin asta, am avut certuri, inca avem, dar noi i'am spus ce a fost de spus si a inteles, s-a linistit si acum totul e bine. Deci Alexi zii ce te deranjeaza happy.

3 răspunsuri:
| Yanie a răspuns:

Uuuuuuuuuuuu iai tras de limba haaaaa? alexi...alexi

| anonim_4396 explică (pentru Yanie):

Da care-i problemalaughing

| Yanie a răspuns:

Alexi daca nu iti place ca cineva sa iti bata joc de tine tu de ce iti bati joc de mine? te rog termina cum nici tie nu iti plk sa fii jignita nici mie nu imi plk de ci pls