| Anaagirl a întrebat:

Am o problema cu mama. De fiecare data cand ii zic sa ne ducem la mall zice ca nu vrea sau ca "nu are bani". Spuneti-mi cum s-o conving sa mergem impreuna si sa ne plimbam. Fundita. Daca se poate, si niste sfaturi. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| xFakeSmilex a răspuns:

Spune-i ca vrei sa petreci mai mult timp cu ea, pentru ca ai nevoie de atentia ei. Incearca sa ii spui sa iesiti in parc, si nu mai spune sa iesiti la cumparaturi pentru a nu mai spune ca nu are bani sau nu poate.
Daca nu, pur si simplu spune-i sa stea cateva minute cu tine in fiecare zi si sa vorbiti ca intre fete.

Succes!

3 răspunsuri:
| cristiiiiiii a răspuns:

Spune-i si tu ca doresti sa stati amandoua sa petreceti ceva timp impreuna.Incearca si alte variante nu neaparat mall-ul.

| sophieLY a răspuns:

Nu stiu de tine, dar mie personal nu imi prea place sa merg cu mama la cumparaturi, pentru ca pur si simplu nu am rabdare cu ea... Poate chiar nu are bani, degeaba ii spui ca vrei doar sa va plimbati. Incearca sa iti strangi tu bani pentru ce vrei sa iti cumperi si mergi cu prietenele tale happy.

| OoAmii a răspuns:

Pai poate e posibil sa nu aiba bani. Daca vrei sa te plimbi cu ea spune-i ca vrei sa petreceti mai mult timp impreuna.Sa te cunoasca mai bine. Nu orce parinte isi cunoaste copilul asa cum crede.Si daca tu vrei sa o duci la mall spune-i ca vrei sa iesiti in oras mergi cu ea prin zona si o rogi sa intrati sa va uitati. Si garantez ca va vreahappy