| alextotal a întrebat:

Am o problema daca ma puteti ajuta va multumesc. Deci tata are de la serviciu o Dacie 1310, si atunci cand vine sa ma ia de la scoala unii colegi (care ma stiu) rad de mine pentru ca am dacie si mai fac si misto! Eu nu sunt un super bogat am iphone si alte chestii pe care alti colegi nu le au. Eu nu sunt ca toti copiii din generatia lui peste (eu nu rad cand cineva greseste ceva se impiedica, etc) Nu am numai 10 sunt un copil de nota 9, 50 nu sunt unul de 6 cum e cineva are tot casa, mercedes, etc. Intrebarea mea e: ce as putea face sa nu mai rada colegii de mine? Am 12 ani! Nu sunt disperat de orice ca colegii mei (haine numai de la Zara, HM, sa fiu la moda etc.

4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Vrei sfatu meu?
Lasa-i, in fond masina aia ii asigura tatalui tau transportul spre firma- acasa si invers.
NU e data de fite, nu e a lui/a voastra.
Explica asta tuturor papagalilor care rad de tine.
Macar sa calce ei in urma tatalui tauwinking

| Amilik a răspuns:

Incearca sa ii ignori. Atata timp cat tu te simti bine in pielea ta nu conteaza ce zic cei din jur. Spune-ti in sinea ta atunci cand rad ca tu esti de o mie de ori mai destept decat ei. Nu merita sa iti faci inima rea din cauza unor copii imaturi care nu stiu ce e viata cu adevarat.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Rad degeaba, ignora-i caci dupa cum ai observat asa sunt mai toti copiii din generatia asta.
O zi buna!

| redy04 a răspuns:

Ignoranta este o binecuvantare. Daca se mai iau de tine, spune-le ca nu conteaza ce au parintii, diferenta se face cu ce ai tu si ce o sa poti realiza.