| Wonderer a întrebat:

am o problema.
de cand am inceput primul semestru, m-am indragostit de o fata de la mine din clasa (*note: si eu sunt fata) si nu stiu cum sa-i zic ce simt.
ce as putea face? va rog ajutati-ma. ma omoara sentimentul asta de cate ori o vad la ore, cinci zile si putin din weekend intr-o saptamana.

dau funda.

6 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Daca tipa nu e de incredere sau nu are aceleeasi inclinatii s-ar putea sa reactioneze destul de rau si sa se ajunga sa rada toata socala de tine doar pentru o chestie de moment. Mai bine ai pastra-o ca prietena si ai da de inteles ceva mai subtil.

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Pai dovedeste-i ca esti interesat de ea.
Zambeste-i!
Priveste-o!
Ba chiar interactioneaza cu ea. De exemplu o poti intreba unde e biblioteca laughing (esti nou si nu stii)
Lucruri de genul, care sunt simplu de facut!
Iar dupa ce va imprieteniti, ii spui ca o placi.
Ce zici?
Succes!

| Mădă0611 a răspuns:

E iubire sau admiratie?
Daca ei ii plac baietii, o s-o sperii cat sa te ocoleasca pentru totdeauna.

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna!
Eu zic sa nu te avantezi prea tare pentru ca nu sti daca si ea are aceleasi inclinatii ca si tine, iar daca i-ai face o marturisire din asta si ea ar reactiona mai dur, tu te vei simti foarte prost si vei avea si un sentiment de vinovatie ca ai facut ceva ce nu trebuia.
Sper ca te-am ajutat!

| olimpia69 a răspuns:

Fa cum am facut si eu. Dupa ore sau etc zi- i ca vreai sa vorbesti cu ea. Du-te la un suc, undeva cu ea. Si incepi discutia despre sentimentele tale pentru ea astfel: Am ceva ce vreau sa iti zic de cateva zile si acum consider ca e momentul. Mie imi plac fetele. Nu stiu daca si tie, dar cert este ca m-am indragostit involuntar de tine. Nu vreau sa te sperii, sa te uiti la mine ca la o ciudata de acum incolo, sa ma eviti sau etc. M-am gandit sa iti spun, poate, poate si tu esti atrasa de fete. Dar daca nu esti inteleg perfect si nu o sa mai abordam subiectul asta niciodata. happy Chiar nu vreau sa te simti stanjenita din cauza asta ok?
Iar acum va urma raspunsul ei. La mine a fost unul afirmativ. Sper ca si la tine va fi la fel! Mult succes! happy

| Intrebariii a răspuns:

Eu zic, Sa o iei frumos, Si sa ii spui ca ai sa ii spui un secret, daca tu stii ca e de incredere...atunci,ii spui, daca nu, o iei si tu pe ocolite, dar nu e bine ce faci!