| XcRaZzyGiRlX a întrebat:

Am o problema, din nou. :-s. E cam mult de povestit, dar sper ca veti putea sa ma ajutati. Sa incep, am 15 ani, peste 6 luni implinesc 16. Acum 4 zile ( sambata noapte, mai excat ) am avut pentru prima data contact sexual cu prietenul meu. Nu am avut nici o sangerare, doar m-a durut putin, atat. Acum 3 zile ( luni ), am stat jos pe o piatra, si era cam rece. a 2-a zi de dimineata ( marti ) m-am trezit cu dureri de burta si ovare, si usturimi in urma urinarii. m-am gandit ca e o raceala la ovare din cauza pietrei reci pe care m-am asezat, la a 2-a urinare, pe hartie am vazut si putina culoare, un roz deschis mai exact. si inca de vreo 2 ori tot aceelasi lucru l-am vazut. Iar azi dimineata, culoare era ceva mai inchisa. de fapt era ca un cheag, dar nu era mult, si acum dupa-masa pe tamponul de zi am vazut o dunga tot de culoare inchisa, aproape negru. Problema este ca, ultima data cand am avut menstruatia a fost acum 2 sau 3 saptamani, deci nu a trecut luna. Si nu stiu ce sa cred, ce ar putea sa fie? Sangerarea, de la raceala la ovare, de la contactul sexual ( ceea ce nu prea cred ) sau de la menstruatie? Va rog frumos, daca stiti ce ar putea fi, si puteti sa ma ajutati cu ceva, orice sfat, e bine primit. Multumesc anticipat! happy

4 răspunsuri:
| devilmilan a răspuns:

Mai mult ca sigur ai racit

| XcRaZzyGiRlX explică (pentru devilmilan):

Da, asta stiu. Dar sangerarea ma framanta, deci vrei sa spui ca de la raceala e si sangerarea?

| devilmilan a răspuns (pentru XcRaZzyGiRlX):

Draga mea, scuza-ma dar a raspuns prietena mea. Nu am habar despre problemele feminine dar din ce am citit eu asa putin cred ca ar fi mai bine sa mergi singura la un doctor ginecolog, el va stii mai bine. Nu te juca cu sanatatea.

| XcRaZzyGiRlX explică (pentru devilmilan):

Ok, multumesc pentru sfat.