| xSweetPinkStilex33 a întrebat:

Am o problemă foarte gravă. De când eram mică aveam o fobie : PĂIANJENII. Cum să scap de această fobie? big grin

FUNDĂ! puppy dog eyes3

Răspuns Câştigător
| aculaR18 a răspuns:

Oh da, sister. Urasc paienjenii si cred ca pentru ca am fost muscata de unul cand eram mica. Revenind, nu imi mai e frica de ei de cativa ani, dar nici nu-mi face placere sa-i vad prin baie laughing Nu ma intreba cum am scapat de frica pentru ca nu am habar, dar cred ca daca tu constientizezi ca nu ai de ce sa te temi pentru ca sunt inofensivi (in Romania nu prea avem paienjeni care sa-ti provoace neplaceri) si nu au ce-ti face o sa scapi de problema asta. Autosugereaza-ti acesta idee : Nu imi este frica de paienjeni pentru ca nu au ce sa-mi faca. Succes si sper sa scapi de aceasta fobie cat mai curand. :*

2 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Si mie imi e frica de ei laughing de cei micuti, cei mari gen tarantule si etc, as avea curaj sa ii las sa umble pe mine happy daca cineva mi-ar garanta ca nu ma musca.as ta calm.Ma pot controla.Insa cand ii vad asa mici si cu atatea 'picere' ma apuca draci laughing

| sublime89 a răspuns:

Sa lasi unul sa umble pe mana tahee hee