| RebecaRubby a întrebat:

Hey! am o fobie mai ciudata :-s mi-e frica de gaini! laughing de cand eram mica... nu stiti cum as putea sa scap de ea big grin

6 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Aoleo, ai grija.
eu aveam un cocos la tara care sarea pe lume, era al dreacu rau, il tinea mamaia in lesa.
si intr-o zi a scapat si ma trezesc cu el in fata mea, incep sa urlu ca apucata si sa fug de el, mai mai sa faca o schema d-aia kung fu si sa-mi sara in cap, noroc ca am deschis o poarta la timp, mama deci mi-am vazut viata cum trece prin fata ochilor atunci, ca se blocase poarta si nu puteam s-o deschid si ma uitam in spate sa nu ma ajunga panarama aia satanica.
dar am scapat, valeleleleleii, si acum ma bantuie si am cosmaruri cu cocosei care ma alearga.

| Seepty a răspuns:

Incearca sa pui mana pe ele, o sa vezi ca nu se intampla chiar nimic si cu timpul te vei invata cu ele.

| RebecaRubby explică (pentru Seepty):

Pfff nici nu pot sa ma apropii de una... adica mi-e frica si scarba de ele in acelasi timp :-s, ma sperie si aspectul lor, au un corp ciudat, cioc, pene,:-s ochii aia ciudati... :-s

| Carmen100 a răspuns:

Mooor laughing

| Carmen100 a răspuns:

Nu are de ce sa iti fie frica, mai ales daca sunt blande. Intr'adevar, mai sunt si unele care te ciupesc, mai ales cocosii, dar fac asta pentru ca si lor le e frica de tine si vor sa se apere. Gaseste niste gaini cuminti si apropie'te de ele, studiaza'le, atinge'le. O se vazi ca nu se intampla nimic. N'ai de ce sa te sperii daca vin sa te ciugule sau ceva de genu'
Oricu, sunt mulri oameni carora le e frica dar totusi....Sunt doar gaini! laughing

| RebecaRubby explică:

sad pfff acu mi-e si mai frica laughing