| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema foarte mare, nici nu stiu in ce categorie sa o incadrez, informatica sau dragoste poate ca unii o sa o luati in ras iar altii care au trecut si trec prin asta o sa ma inteleaga perfect...Am nevoie de cineva care sa imi explice cum sa intru intr-un cont de gmail sau Facebook,stiu adresa de gmail si daca ajuta la ceva si ultima parola,contul nu este al meu este al iubitei mele si chiar vreau sa vad cu cine vorbeste,pentru cei care o sa ma faca disperat le raspund chiar acum,da fratilor sunt disperat pentru ca o iubesc mult si nu vreau sa o pierd de tot deci daca stiti voi sa ma ajutati sau daca cunoasteti pe cineva sa imi scrieti,daca nu vreti sa o spuneti public dati-mi mesaj in privat,pe TPU si tinem legatura, sunt dispus si sa platesc daca exista cineva care poate cu adevarat sa ma ajute, dau funda, va rog ajutati-ma ca nu nu mai stiu ce sa fac..haterii mai bine nu vorbiti ca nu ma ascult si cine e in locul meu sa nu ezite si sa faca ce am facut si eu!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca iubesti cu adevarat pe cineva nu incerci sa o controlezi si nici sa o posezi, dimpotriva, o respecti si ii arati ca ii respecti intimitatea si libertatea ca persoana.
Ceea ce vrei sa faci nu este din dragoste, ci din dorinta nebuna de a poseda cu orice pret pe cineva, de a controla si domina, ca un animal, nu ca un om civilizat si inteligent.

Imi pare foarte rau pentru tine, dar sincer, ii doresc fetei aleia sa descopere din timp cine esti si sa fuga mancand pamantul de oameni ca tine, dispusi sa faca orice pentru dominare.

Iti mai doresc sa-ti gasesti nasul si sa platesti cu varf si indesat pentru ilegalitatea pe care doresti sa o comiti prin violarea si insusirea corespondentei electronice a altora.

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Ironia face ca, cu cat esti mai disperat dupa ea cu atat o vei indeparta mai tare de tine. Nu ma crede pe cuvant, asteapta si o vei simtii pe propria ta piele. Vei vedea cum te evita si nu vei stii de ce. Disperarea nu e atractiva.

Bine sa spunem ca nu intelegi acest aspect momentan, dar sa spunem ca duci planul la sfarsit si ca ea afla ca i-a fost contul si respectiv ca tu ai fost in spatele acestei infractiuni, pana la urma asta e o infractiune, problema e cum ii mai explici ei aceasta actiune a ta? Iti dai seama ca va fi o postura jalnica pentru tine.
E ca si cum i-ai spune in fata ca nu ai incredere in ea, sa nu mai spun ca nici in tine nu ai suficienta incredere, si ca nici macar nu ai avut https://imgur.com/tsmX3wM necesare pentru a o intreba fata in fata cu cine vorbeste.
O situatie foarte penibila oricum.

In rest subscriu la ce au scris cei de mai sus.

| tril a răspuns:

Esti inconstient!
Vrei sa faci puscarie numai pentru ca nu ai incredere in ea? Daca asa sta situatia, de ce nu vrei sa o pierzi? Toata viata o vei suspecta, vei fi gelos, etc. Ce relatie, ce viata va fi asta? Chiar daca iti este fidela dar tu nu ai incredere in ea, renunta. Acum.

| DenissRaba a răspuns:

Stai linistit ca sunt constient si va dau dreptate tuturor pentru ca reconosc ca asa este!

| leapșa a răspuns (pentru DenissRaba):

Pai daca stii ca asa este las-o frate sa fie fericita.
Ceea ce simti tu se numeste obsesie.