| Mrr_Añña_1982 a întrebat:

Buna TPU am o problema grava..sunt boboaca la liceu si acum 2 zile urcam scarile si am calcat pe picior o fata de a.10-a si mi-am cerut scuze, iar cand sa imi vad de drum au tipat la mine :Ce cwr n-ai! si i-am spus :"Taci fa!"si am urcat spre clasa. Dupa 2 minute vine cu 5-6 fete si incep sa ma injure de toti mortii..ca imi iau bataie ca o sa ma faca de ****, iar cand ies in pauza cei mari (baietii)nu ma lasa sa ies sa imi fumez tigara..tot trag de mine sa imi faca poze, sa ma filmeze etc.Si nu mai suport si toate astea se intampla pentru ca am comentat la o tipa.Serios?!? Nu inteleg ce tot atata. normal ca nu erau fraiera sa ma las injosita de o proasta.nu? Am nevoie de ajutor...nu stiu ce sa fac!

7 răspunsuri:
| ladyMillion a răspuns:

Persoanele care sunt mai mari (chiar si cu un an) trebuie sa isi ia aerul ala de persoane importante.Si cand altii vor sa se dea mari, lasa-i sa se dea...nu are rost sa te opui lor sau sa te pui in gura cu ei pentru ca o sa ii provoci mai tare si o sa le dai motiv sa se ia de tine in continuare ca sa aiba impresia ca sunt importanti prin felul asta. Daca nu ii bagi in seama o perioada, chiar daca o sa fie greu la inceput pentru ca va trebui sa te lasi injosita, te vor lasa in pace. Crede-ma, asta e cea mai buna metoda...Ti-o spun din propria experienta. Nepasarea si indiferenta e o arma mai buna decat trimiterea undevawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei mari se cred cei mai tari, dar sunt (mai ales fetele ca baietii nu tin cu nimeni) niste idioti. Fetele sunt cele mai rele. Si eu am patit multe cu bătute in cap de-a 12-a, când eram intr-a 9-a. Dar, ori le dai o replica buna (asa le provoci) ori le ignori. Din calea prostului si a betivului, si Dumnezeu se da la o parte.mai bine nu le iei in seama. Si despre baieti, tot asa, când vad ca nu-i iei in considerare, pleacă.
Sfat, lasa-te de fumat. Intr-a 9-a eu zic ca e grav.

| Devilgrim a răspuns:

Prieteni n-ai cu care sa vorbesti ce s-a intamplat?
De nu batei waiting devil

Bafta

| Frumystefy a răspuns:

Nu iti mai stoarce creierii cu chestia asta...
Daca stii care e diriga ei du-te la profa ei si zii ca o sa ii atraga atentia si chiar daca asta nu merge o sa ii mai scoata din aere... iar aca nu merge pur si simplu repetei asa,, imi pare rau ca esti asa imatura sa te iei de altii mai mici..." daca e intreaga la minte o sa isi dea seama ca nu e lol sa te iei de cei mai mici decat tine...

| PaulNeagu a răspuns:

Incearca sa le dai un aer de. sictir sau ceva in genul. Nu ii baga in seama. Daca iti fac poze inseamna doar ca sunt invidiosi.

| Mrr_Añña_1982 explică:

Faza e ca :fiind frig ei stau la poarta in liceu si fumeaza si pana mea..ma imping, ma filmeaza, fac poze etc Si nu ma lasa sa trec...nu pot sa fac nimic..mai ales.baietii...

| Mrr_Añña_1982 explică:

Am...dar ii darama pe toti rolling on the floor)si plus ca aia de cate m.am luat cica e cea mai smk din liceu happy gagicasu e frasu unui baiat pe nume Ialcin care...e."interlop