| AnaaaaaConstantin22 a întrebat:

am o problema legata de scoala, in ultimul timp, nu prea am fost vineri la scoala pentru ca mereu s-a intamplat cate ceva ( ba ma durea burta, ba imi era rau ) si ieri, nu am fost la scoala din cauza fricii de matematica si de iesitul la tabla, ( cu acordul parintilor am ramas ieri acasa ) dar problema este ca, profesorii spun despre mina ca, chiulesc prea mult ...si au o impresie proasta despre bine. nici macar nu stiu de ce imi pasa, dar, aparent imi pasa :/.ce as putea face sa nu ma mai simt asa prost si sa scap de frica asta de matematica si de iesitul la tabla?

Răspuns Câştigător
| m1dn1gh7 a răspuns:

"daca o sa traiesti toata viata cu frica de matematica, o sa mori inculta, se vede ce mama/tata model ai..."
Incultura ta ce scuza are?

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Ia o scutire si te vei scapa de toata grija.
Si eu am avut problema cu matematica si degeaba incercam sa invat ca nu se prindea nimic de mine la matematica deoarece nu o puteam suferi.Incearca sa iti infrangi frica si sa zici ce o fi o fi sau sa iti pui parintii sa vorbeasca cu profesorul sa ii explice ca esti anxioasa si te afecteaza iesitul la tabla si daca va putea sa te puna sa scrii pe caiet exercitiu si sa te verifice asa. Daca procedau mai des profesori cu copii anxiosi asa nu mai chiuleau atatia si nu mai faceau atatea absente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost si eu in problema ta si am invatat ca sa nu-mi mai fie frica, daca o sa traiesti toata viata cu frica de matematica, o sa mori inculta, se vede ce mama/tata model ai...

| anonim_4396 a răspuns (pentru m1dn1gh7):

Problematica abstractului cosmic, zefleme, sa nu mori si tu prost.

| m1dn1gh7 a răspuns (pentru anonim_4396):

La cei 12-13 ani ai tai si sacul de chips-uri de sub sani, ai mult tupeu. De fapt, te recomanda si fata de mielusel pleostit ca fiind un incult no chance. Lasa mustrarile pentru altii, tu esti un mucea.

| m1dn1gh7 a răspuns (pentru anonim_4396):

"daca o sa traiesti toata viata cu frica de matematica, o sa mori inculta, se vede ce mama/tata model ai..."
Incultura ta ce scuza are?

| m1dn1gh7 a răspuns:

laughing bine puisor, parantezele dintre picioare imi confirma mai multe despre tine. Norocel.

| udrescuf a răspuns:

Sa faci ceea ce iti ese frica. Daca vei iesi la tabla de 2-3 ori vei scapa de aceasta teama. Oricum le poti aduce scutire si isi vor schimba acea parere cum ca ai chiuli foarte mult, sau sa-ti chemi parinti la scoala si sa le explice profesorilor care este problema pentru care nu ai venit in ultimele vineri.