| blackheart26 a întrebat:

Am o problema mai serios ce-i drept, înainte de a începe. Sunteți pro sau contra lgbtq? happy in fine, curând am început clasa a-9-a și da mă înțeleg bine cu colegii/profesorii. Doar ca este o fata care mă atrage, sunt pansexuala apropo și nu stiu, suntem bune colege, ne ajutam reciproc, dar nu stiu ce m-a apucat, cu siguranta este straight și nu e de acord cu lucrurile astea. In fine, eu vreau doar sa o vad ca o simpla colega, nimic mai mult, venim amândouă acasă de la școala și când sa ne luam rămas bun ne luam in brațe (nu prea e voie dar na) și ieri mi-a zis "ne mai vedem suflețel"... sunt confuza! Nu vreau sa stric relatia de prietenie, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Rivka a răspuns:

Poți aștepta să vezi dacă vin lucruri din partea ei, dacă ție îți este teamă. Dacă sunteți bune colege sau prietene, ar trebui să înțeleagă și să fie de acord cu "lucrurile astea". Doar pentru că e straight, nu înseamnă că nu te poate refuza politicos. Până la urmă, poate să fie și lgbt că tot te poate refuza dacă nu-i interesată. Nu ține de orientarea sexuală. Relația voastră ar fi de preferat să fie construită pe onestitate, nu pe cât de bine reușești tu să-i ascunzi că o placi sau preferințele tale.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Parere buna nu...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu are voie fata sa zica asta? Poate sa o zica oricui.

Nu strica relatia de prietenie, continua ca si pana acum.

Ps: Uita-te la The professor (cu Johnny Depp), in special la fica lui, care credea acelasi lucru.

| blackheart26 explică (pentru DoarBogdan):

Nici nu am de gând sa stric relatia mea de prietenie cu ea, este o scurta perioada de a mea! Mulțumesc de răspuns!

| Michaeel a răspuns:

Nu am nimic cu persoanele care fac parte din comunitatea LGBTQ+, într-o vreme chiar ii susțineam.

Revenind, probabil cum v-ați apropiat a zis-o numai ca un alint. Și eu aveam colege care se alinatau și se își dădeau porecle în toate felurile posibile. Mai bine nu ii spui ca o placi și sa ești pan, mai ales dacă spui ca ea cel mai probabil e hetero și e împotriva lucuririlor de genul pentru ca o sa va stricați prietenia.

| blackheart26 explică (pentru Michaeel):

Fix la asta m-am gandit și eu! Mulțumesc de răspuns!

| Michaeel a răspuns (pentru blackheart26):

Cu cel mai mare drag happy

| 2420 a răspuns:

Trăim în democrație și ai dreptul sa faci ce vrei fără să fii judecat.