| ioanacoruga4567 a întrebat:

Ieri m-am certat la școală cu doua colege cu care mă înțelegeam foarte bine. Una dintre ele este genul ăla de fata foarte credincioasă, genul de fata mai pupincurista ( știu că sună urat) care spune că sunt foarte speciala, genul de om care te curăță și de scame daca e cazul și te aburește cu complimentele ei. Cealaltă colegă e ca oricare alta, simpla. Nu mai știu eu exact despre ce discutam noi ieri, dar amândouă erau împotriva mea și eu eram puțin furioasă din cauza asta. Fără să vreau i-am zis fetei de care ziceam că e simpla "fă" din greseala, pur și simplu fara sa vreau, de nervi am zis asta pentru că de obicei nu vorbesc în felul ăsta. Iar cealaltă colegă de care ziceam că e credincioasă a început să zică despre mine lucruri care m-au făcut să mă simt prost, mi-a zis că mă vede tot timpul o persoana zgârcită, răutăcioasă care nu merita nimic, că cealaltă colegă este mult mai de treabă și mai buna decât mine, in fine, a zis mai multe dar nu îmi mai amintesc clar totul, cert e că au fost cuvinte care pe mine chiar m-au durut. In momentul acela am plecat de langa ele și nu le-am mai băgat în seamă pe amândouă toată ziua. Nu știu ce să fac, să mă mai impac cu ea? Mă deranjează faptul că zice despre mine că sunt specială, deosebita, am un caracter extraordinar, toată ziua mă pupă și după aia să zică dintr-o dată lucruri atât de urate despre mine sad

Răspuns Apreciat de Editori
| BlackLight1987 a răspuns:

Poate s-a enervat și ea! Nu mai privi totul ca o tragedie, o prietenie adevarata depășește astfel de momente. Tu încearcă să fii sinceră cu tine însuți și cu ele, și lasa timpul sa discearna prietenii adevărați!

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Evident că fiecare din voi are partea ei de vină, dacă acele fete îți sunt prietene cu adevărat atunci prietenia voastră nu va fi afectată.