| anasweetly a întrebat:

Buna TPU.Am o problema.Nu stiu cum sa iau decizia corectastraight face as vrea sa ma ajutati.Eu fac baschet, dar acum as vrea sa merg la fitness impreuna cu o prietena, dar la baschet e baiatul de care imi place, in grupa cu mine si nu vreau sa las baschetul pentru fitness, deoarece o sa imi fie dor de el, dar daca ma duc la fitness va fi mai bine pentru mine...si nu stiu ce sa fac... ce sa aleg? Sfaturi, va rog mult!

2 răspunsuri:
| nobody88 a răspuns:

Pai. Poti face in felul urmator, la urmatoarea sedinta de baschet sau ora sau curs cum vrei tu, du-te la baiatul respectiv si intreaba-l daca are timp dupa sau in cursul saptamanii sa iasa la un ceai sa mai vorbiti sa povestiti, dupa codu discutia in asa fel incat sa face schimb de date de contact, sa mai vorbiti intre voi, id de mess nr de tell chestii de genul, si dupa incearca sa intaresti relatia repsectiva ( asta in cazul in care iti place asa mult de el ) si dupa e simplu ia frumusel si du-te cu prietena ta la fitnes, pentru ca indiferent ce crezi acum la varsta asta nu uita ca interesul propriei persoane este mai presus, in felul asta le ai pe ambele si baiatul care iti place si fitnesul care iti face bine happy. Acuma totul depinde de cum vrei tu sa iti organizezi pasii. Succes.

| Viceanul a răspuns:

Pei... Hotarastete ce iti place mai mult sau daca nu du-te la ambele daca esti sportiva