| adiynaelena76 a întrebat:

Cum trebuie sa reactionez cu fosta mea cea mai buna prietena eu mereu i-am cumparat ce imi cumparam eu ea cam mereu cersea la mine fiindca odata mi-am cumparat eu o coarda si ea a vrut si ea una si eu i-am cumparat ca proasta una si eu am aflat acum ca ea mereu ma barfea si radea de parintii mei si de mine chiar si de casa mea eu totusi nu stiu ce avea de ras eu am crezut ca ea chiar se schimbase dar ma fraierit vreau si eu sa ii intorc moneda dar nu stiu cum o prietena imi spune sa ii zic tot la parintii mei dar imi este teama ca eu o sa ma impac cu ea si parintii mei nu o so accepte ajutati-ma

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ignoranta e cel mai de succes repros, nu te cobora la mintea ei, cauta sa le arati prietenilor ca nu este adevarat ce a barfit ea si asa o sa-si de seama cu cine trebuie sa fie prieteni

| XDeiutzaX a răspuns:

Distruge-o,caut-o si fraiereste-o si tu.Fai farse... distruge-i usa fai si farse jenante(scrie pe o foaie propozitii amuzante si urate despre ea si lipestele pe usa, pune-i c, a.c.a pe pres si mizerii etc), barfeste-o si tu.Ia-o la bataie sau fate ca te impaci cu ea si distruge-i lucrurile din casa cand te invitahappy

| adiynaelena76 explică (pentru XDeiutzaX):

Cred ca ar fi cam vulgar din partea mea ca sa ii fac asa ceva

| XDeiutzaX a răspuns (pentru adiynaelena76):

Exact cum a facut si ea nu?happyte-a folosit si fraierit.I-o dai inapoi

| LicuriciPlici a răspuns:

Eu sunt de parere ca nu ar trebui sa implici parintii pentru ca pana la urma este o "cearta de copii" adica daca tu sustii ca ea te barfeste si vorbeste urat asta inseamna ca nu este cum credeai tu: cea mai buna prietena.Eu cred ca ar trebui sa o ignori de multe ori ignoranta deranjeaza si probabil ca atunci cand va realiza ca nu ii mai dai atentie sau nici macar nu incerci sa te pui la mintea ei o sa se plictiseasca si o sa te lasa in pace sau o sa incerce sa redevina prietena tahappy