| SunshineLove a întrebat:

am o problema si o intrebare:maine am doua teste f importante la romana si franceza...si la ambele am fff mult de repetat dar tot citesc citesc citesc iar citesc si nu retin nimic|imi sta gandul aiurea -tot la altcvea si nu ma pot concentra orice as facesad oare medicamentele/vitaminele acelea la care le tot face reclama sunt bune pentrumemorie? (MemoPlus,, B13, etc) p. s am 13 ani happy

3 răspunsuri:
| BluX a răspuns:

Dormi putin si cand ca sa ai mintea limpede sau citeste cu voce tare si repeta acelasi alineat de 2 ori si abia dupa treci la urmatorul eu asa fac si mergee

| Yoana a răspuns:

Eu i-au lecitina si ma ajuta foarte mult! Tot ce trebuie sa faci e sa te gandesti acolo si sa citesti de mai multe ori cu voce tare.

Succeshappy.

| irina41099 a răspuns:

Sti cum sa faci sa nu-ti umble gandul nu citi canta ce trebuie sa inveti suna ridicol dar merge ca si eu am aceeasi varsta si dfac asta