| Anomim2025 a întrebat:

Nu pot să rețin mai nimic la română din comentarii. Efectiv citesc o oră-doua si nu prea rețin mare lucru. Ce sa fac?

1 răspuns:
| GreenVoid a răspuns:

Sa intelegi ce citesti.Subliniezi cu o culoare ideile principale si cu o alta culoare cuvantul cheie care sa.ti aduca aminte despre ce e vorba in ideea respectiva si incerci sa faci un rezumat pe care sa.l intelegi mai bine.Citesti cu voce tare, creierul retine mult mai bine asa.Si ai putea sa te inregistrezi citind rezumatul respectiv si asculti in casti din cand in cand pe parcursul zilelor pana cand te asculta, dai pauza, repeti...e mai comod. Daca nici asa nu retii nimic atunci esti batut in cap si lasa.te de scoalalaughing Bafta!