| anonima0010000 a întrebat:

Bună, TPU. Am o problemă. Sunt clasa a VII-a și de curând am aflat că dăm și noi simulare. Faza este că la matematică sunt praf. Chiar nu mai pot înțelege matematica de clasa a VII-a. Țin să menționez ca am o profă ce e de genul lasă-mă să te las. Nu explică bine, dă teste peste teste, vreo 20 de exerciții la temă. Nu pot merge la meditații pentru că nu prea am o situație financiară ok. Mi-e tare groază de faptul că peste un an voi fi într-a VIII-a, voi da examenul și nu voi sti nimic la matematică.

Deci, întrebarea este, cum aș putea înțelege matematica?

Răspuns Câştigător
| Ciubotele a răspuns:

Poti ruga pe cineva care stie matematica sa iti explice si tie ce nu intelegi. Daca te ajuta exista niste video-uri pe Youtube cu lectii de matematica in care se fac exercitii.

1 răspuns:
| BunaZiuaMerio a răspuns:

Ideea e ca simularea nubse trece in catalog.Intreaba-i pe cei mai buni colegi la matematica si poate te ajuta.